“Без виробника економіка не може жити”, – Вікторія Довжик про важливість підтримки місцевих виробників

Вікторія Довжик – депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» та радник міського голови з економічних питань. Зважаючи на досвід і на сферу, в якій вона працює, одним із найважливіших питань для вирішення депутатка вважає питання фінансової спроможності місцевих громад. Вікторія переконана, що потрібно внести багато змін до законодавства для того, щоб зробити кращою усю фінансову базу місцевого самоврядування: 

“Важливе питання – підтримка українських виробників, підтримка вітчизняних промислових підприємств. Впродовж останніх років ми бачимо негативні тенденції, які не сприяють тому, щоб з’являлися нові, не сприяють тому, щоб на вже наявних створювались робочі місця.

Наші підприємці поставлені в такі умови, коли їм важко, а деколи – неможливо працювати. Не треба йти далеко – ми маємо гарні приклади наших найближчих сусідів – Польща, Чехія – коли вибудовується ціла система підтримки місцевих виробників, підтримка своїх виробничих компаній, котрі працюють в країні і створюють, з одного боку, матеріальну базу для своєї держави, а з другого – ім’я своїй країна цими якісними торговими марками.

Це очевидні речі: без виробника економіка не може жити. В економіці просто повинна бути така необхідна ланка. Тому ми маємо напрацьовувати спеціальні програми для різних галузей – чи то легка промисловість, чи машинобудування – для кожної сфери має бути система певних преференцій і пільг, яка б стимулювала і сприяла розвитку галузі.  Існуюча система оподаткування, існуюче законодавство валютно-митного регулювання не сприяє тому, щоб до нас приходив інвестор, щоб розвивалися наші підприємства. І це стане головною проблемою: якщо ми не створимо свою базу, свої підприємства сьогодні, ми не будемо мати успішної економіки завтра.

Ще одне. Ми маємо закон про індустріальні парки. Але це – недієвий закон. І це дуже велика прогалина: він дає можливість місцевій владі створювати умови для залучення інвесторів і конкурувати у цій сфері з сусідніми країнами. Влада Польщі, Румунії, Словаччини виділяє підготовлену земельну ділянку з усіма комунікаціями, пропонує певні пільги для майбутніх інвесторів – і до них «приходять» великі підприємці, які створюють велику кількість нових робочих місць, які, у свою чергу, потім насичують місцевий бюджет. На жаль, ми сьогодні не маємо врегульованим це питання на законодавчому рівні. Ми і для інвесторів непривабливі, і для своїх не маємо належних умов. Від цього несуть збитки всі: ми не отримуємо нові підприємства, підприємства не можуть розвиватися, не створюються робочі місця, не сплачуються податки – не поповнюється місцевий бюджет.

Настає критичний момент, який потрібно змінити найближчим часом. Ми втрачаємо кожен день. І якщо буде і надалі влада, яка не зрозуміє важливості цих питань, ми будемо втрачати наступні п’ять років”.

Марта Більська

Comments are closed.