Актуальні питання щодо зміни постачальника природного газу

При отриманні послуг з газопостачання у споживачів дуже часто виникають питання щодо неякісного їх надання, або ж прагнення просто платити меншу ціну за газ. Саме в таких ситуаціях для захисту законних прав та інтересів споживачі мають право змінити постачальника природного газу, беручи до уваги розмір тарифу на постачання.

Споживачі природного газу здійснюють оплату послуг не лише за постачання, а й за розподіл. Загалом отримують дві квитанції для оплати.

Що розуміють під «постачанням природного газу» та «розподілом природного газу» у законодавстві?

Постачання природного газу – це господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і полягає в реалізації природного газу безпосередньо споживачам на підставі укладених з ними договорів (п.28 ч.1 ст.1 Закону України «Про ринок природного газу»).

Розподіл природного газу – це господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов’язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу (п.35 ч.1 ст.1 Закону України «Про ринок природного газу»).

Чи можна укласти колективний договір на постачання природного газу з ОСББ чи управителем?

Комунальні послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії надаються виключно на підставі індивідуальних договорів (абз.2 ч.2 ст.14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Чи можна змінити тариф на розподіл природного газу за допомогою зміни оператора газорозподільної системи?

У законодавстві не передбачено зміни оператора газорозподільної системи.

Оператор газорозподільної системи (далі – Оператор ГРМ) – це суб’єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою, до якої підключений об’єкт споживача (п.5 Правил постачання природного газу від 30.09.2015 №2496 затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг).

Чи можна змінити тариф на постачання природного газу?

Тариф на постачання природного газу можна змінити, обравши іншого постачальника.

Де знайти розміри тарифів на постачання природного газу постачальниками без спецзобов’язань?

Розміри тарифів на постачання природного газу можна знайти на сайті відповідного постачальника без спецзобов’язань, або, зателефнувавши до такого.

Хто є постачальниками природного газу без спецзобов’язань?

Постачальники природного газу без спецзобов’язань – це постачальники, які мають ліцензію на постачання природного газ,у та не належать до постачальників зі спецзобов’язаннями.

Чи постачальники природного газу працюють лише з юридичними особами?

Постачальники природного газу працюють не лише з юридичними особами, також вони працюють і з фізичними особами.

Дізнатися про суб’єктів, з якими співпрацюють постачальники, та їх тарифи, Ви можете на сайті відповідного постачальника природного газу, або, зателефонувавши безпосередньо до такого.

Отже, постачання та розподіл природного газу для споживачів проводиться лише на підставі індивідуальних договорів, які можуть укладати, як фізичні особи, так і юридичні особи з надавачами відповідних послуг. Тарифи на постачання природного газу можна знайти на сайті постачальників, або, зателефонувавши до таких.

Ольга Туркот, Володимир Вовк

Comments are closed.