ЧАС ВМИКАТИ ФАРИ

Кожного року, восени, а саме з 1 жовтня водії транспортних засобів повинні вмикати фари поза населеними пунктами. Таке правило діє до 1 травня включно, з метою підвищення рівня безпеки на дорогах.

Норми щодо увімкнення фар у денну пору доби зазначені у Правилах дорожнього руху. Із настанням жовтня аж до травня про них необхідно пам’ятати.

Що таке денні ходові вогні?

Денні ходові вогні – зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу і призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби.

Це нововведення чи ні?

Правило з’явилось у лютому 2013 року, з метою забезпечення безпеки руху в умовах недостатньої видимості на дорогах поза населеними пунктами. Тому, вводиться лише з жовтня по травень.

Коли необхідно вмикати фари на дорогах поза населеними пунктами?

Прес-служба Національної поліції повідомляє, що цю вимогу потрібно виконувати у будь-який час доби.

Випадки, за яких необхідно вмикати світло фар у денну пору доби у населених пунктах?

Крім цього, водії механічних транспортних засобів під час руху у світлу пору доби повинні вмикати ближнє світло фар:

  1. у колоні
  2. на маршрутних транспортних засобах, що рухаються по дорожній смузі 5.8,  назустріч загальному потоку транспортних засобів
  3. на автобусах/мікроавтобусах, що здійснюють перевезення організованих груп дітей
  4. на великовагових, великогабаритних транспортних засобах, сільськогосподарській техніці, шириною – більше 2,6 м
  5. на транспортних засобах, що перевозять небезпечні вантажі
  6. на транспортному засобі, що буксирує
  7. у тунелях.

Чи є порушенням, якщо водій не увімкнув фари на дорогах поза населеними пунктами?

Якщо водій не вмикає денні ходові вогні, або ближнє світло фар, то це є порушенням п.9.8 Правил дорожнього руху. Поліцейський має право зупинити такий транспортний засіб.

Яка відповідальність настає за порушення цієї норми?

В Україні немає єдиної судової практики щодо цього порушення.

Відповідно до ч.2 ст.122 Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами при початку руху чи зміні його напрямку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 425 гривень.

Відповідна стаття охоплює водіння з вимкненими світловими приладами лише при початку руху чи зміні його напрямку.

Проте, якщо водій перебуває у русі, то його діяння охоплюється ст. 125 КУпАП (як інші порушення правил дорожнього руху) і тягне за собою попередження.

Натомість, поліція доволі часто накладає за це правопорушення штраф відповідно до ч. 2 ст. 122 КУпАП у розмірі 425 гривень.

Тому, радимо вмикати фари поза населеними пунктами на період з 1 жовтня по 1 травня, адже це підвищує рівень безпеки дорожнього руху та зменшує ризик виникнення аварій на дорогах.

Мар’яна Городечна

Comments are closed.