Коронавірус у Львові: «золота середина» між панікою та здоровим глуздом

Ретельно мити руки, не торкатися обличчя та сидіти вдома – ці рекомендації повторюють львів’янам, відколи зафіксували перші випадки зараження COVID-19 в Україні. Однак сьогодні, в умовах карантину, глянувши на вулиці міста, видається, що для багатьох мешканців це більше канікули, ніж самоізоляція. Одні скуповують візки продуктів у супермаркетах та навіть у власних авто їздять в масках. А інші збираються великими компаніями та роблять гучні гулянки. Тож де «золота середина» між панікою та здоровим глуздом? 

Фото: www.slovoidilo.ua

Карантин в Україні через пандемію кронавірусу триватиме до 24 квітня. Аби запобігати поширенню COVID-19, наразі працюють лише продовольчі магазини, аптеки та заправки. Львівська міська рада закликає містян сидіти вдома. А тим часом, місто поступово вводить усі необхідні заходи, аби захистити львів’ян: соціальні служби роздають продукти та засоби гігієни, завдяки ЛКП «Лев» одинокі старші львів`яни вже можуть укладати угоди на догляд за їхніми тваринами на випадок захворювання, а для львівських вчителів проводять онлайн-вебінари щодо проведення дистанційного навчання.

Також львівські підприємства шиють маски та захисні костюми для потреб медиків, а піцерії розвозять їм безкоштовну піцу. Lifecell забезпечуватиме безкоштовними телефонними дзвінками та інтернетом львівських лікарів, а Фонд вільних та небайдужих зібрав кошти на дефібрилятор.

Соціальні служби Львова працюють, аби найбільш потребуючі мешканці Львова отримали допомогу

В умовах карантину та ізоляції треба не забувати про людей в потребі. Особливо це стосується тих, хто не може самостійно вийти з дому за продуктами.Львівський центр соціальних служб щодня допомагає таким людям. Ми вирішили показати як це працює.Перелік продуктів, які можна приносити: https://bit.ly/2Jp9xO8 Адреса центру: вул. Театральна, 10, другий поверх, Центр соціальних служб.Якщо ви можете стати волонтером і допомогти з доставкою, або ви потребуєте допомоги, звертайтеся на гарячу лінію – 0-800 – 301- 205

Опубліковано Львів VS коронавірус Неділя, 29 березня 2020 р.

Окрім цього, Центр Соціальних служб запустив гарячу лінію для допомоги одиноким потребуючим людям, під час карантину. Приймають дзвінки щоденно, з 8:00 до 21:00. За номером 0-800 – 301- 205, приймають:
– дзвінки від потребуючих і одиноких, що не в стані обслужити себе і потребують невідкладної допомоги;
– гуманітарну допомогу та волонтерські запити про бажання надавати адресну допомогу потребуючим;
– продукти харчування, засоби особистої гігієни. 
Пункт збору розташований за адресою: вулиця Театральна, 10, другий поверх – Центр Соціальних служб, працюють з 10:00 до 18:00 з Пн – Пт.

Тому, лише на перший погляд може здатися, що місто «вимерло». Насправді тут ведеться активна та цілодобова організована робота багатьох залучених людей. І все, що залишається іншим мешканцям міста – дотримуватися карантину та бути віповідальними. Можливо, для когось заходи карантину видаються надмірними, однак наразі – це те, що може зробити кожен з нас – не захворіти самому та не заразити інших.

Все дуже просто: бережи себе, і так ти врятуєш інших. Ми ще раз нагадаємо прості, однак дуже важливі рекомендації для кожного львів’янина:

  • часто мийте руки з милом впродовж 30 секунд або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот згином ліктя;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • без зайвої необхідності не виходьте з дому;
  • обмежте використання готівки.

І найважливіше – читайте лише надійні джерела інформації, аби не допустити поширення фейків, які лише сіють паніку. 

Офіційні канали отримання інформації:

Comments are closed.