Леополіс 1527: альтернативний спосіб для навчання та відпочинку

Відпочинок – це не завжди сидіння перед телевізором, не завжди шопінг і навіть не танці у клубі. Активна та ініціативна молодь Львова добре знається на тому, як можна відволікатися від роботи чи навчання, але водночас і з користю проводити кожну вільну хвилину. Вони навіть увечері знаходять час для інтелектуальних, історичних командних розваг.

Ще чотири роки тому представник «Об’єднання «Самопоміч» Максим Коляда запрезентував настільну гру «Леополіс 1527: відродження з попелу», яка вже полюбилася мешканцям міста. Це альтернативний, цікавий та оригінальний спосіб для відпочинку та й для вивчення історичних уроків. Саме таким чином можна нагадувати львів’янам не прості, але захоплюючі події та привертати їхню увагу до багаторічної історії власного міста, зокрема до його культури. У форматі гри, яка розрахована на 6 гравців, можна не тільки весело провести час, а й дізнатись багато цікавого про Львів після пожежі 1527 року. Згідно з правилами, п’ятеро осіб представляють етнічні громади середньовічного Львова (українців, поляків, німців, вірмен та євреїв), а шоста людина – міський магістрат. Гравцям доводиться вирішувати демографічні, економічні та політичні завдання, щоб відновити впливове становище своєї громади. А Магістрат покликаний створювати можливості розвитку для громадян та забезпечувати баланс сил в місті. Проте, як часто буває і до сьогодні, інтереси міста починають конфліктувати з інтересами певної громади чи влади, тоді гравцям доводиться шукати компроміс та вести діалог. 

Нібито звичайна настільна гра, а як добре дає зрозуміти, що місто – це не будівлі. Місто – це люди, які в ньому живуть. Люди різних національностей, культур, віросповідань, статусів… Але те, що їх об’єднує, сильніше, ніж будь-які образи чи сварки. Любов та повага до Львова згуртовує їх для розбудови та розвитку рідної домівки.

Коли ми не просто читаємо про історичні події, а стаємо їхніми учасниками, переживаємо подібні емоції до тих, які переживали наші предки, тоді й уроки історії стають ясніші та зрозуміліші.

Долучайтеся до нас на Facebook, слідкуйте за новинами та приходьте грати. Вам неодмінно сподобається!

Comments are closed.