Нагадування про необхідність увімкнення фар у транспортних засобах

Починаючи із вересня на дворі починає швидше темніти. Навіть у денну пору доби транспортний засіб не є завжди добре видимим на дорозі. У звязку з цим, введено обовязок водіїв у деяких випадках та за певних обставин їздити із увімкненими фарами.

Випадки та обставини, за яких водії повинні їздити із увімкненими фарами, зазначені у Правилах дорожнього руху.

Відповідно до п. 9.8 Правил дорожнього руху, під час руху механічних транспортних засобів у світлу пору доби з метою позначення транспортного засобу, що рухається, ближнє світло фар повинно бути увімкнене:

а) у колоні;

б) на маршрутних транспортних засобах, що рухаються по смузі, позначеній дорожнім знаком 5.8, назустріч загальному потоку транспортних засобів;

в) на автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють перевезення організованих груп дітей;

г) на великовагових, великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів;

ґ) на транспортному засобі, що буксирує;

д) у тунелях.

Окрема ситуація є із транспортними засобами, які їдуть поза населеними пунктами. Зокрема, у таких транспортних засобів з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

Денні ходові вогні – зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу і призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби.

Отже, необхідно пам’ятати, що увімкнення фар у транспортних засобах необхідне для того, щоб бути видимим на дорозі, зменшити ризик потрапляння у дорожньо-транспортну пригоду, для захисту свого життя, життя оточуючих пасажирів та учасників дорожнього руху.

Туркот Ольга

Comments are closed.