Найголовніші події у всіх сферах життя Львова: підсумки 2019 року

Львів продовжує невпинно розвиватись і досягати поставлених цілей. Так, стратегія міста викладена у програмі Львів-2020. Зокрема, 2019 рік став насиченим на події та рішення у всіх сферах міста. Пропонуємо коротко ознайомитись із основними нововведеннями минулого року.

 

 

ІНВЕСТИЦІЇ В ЯКІСТЬ НАВЧАННЯ

Закуплено:

 • 10 мультибордів
 • 37 кабінетів фізики
 • 10 3D-принтерів
 • нову мобільну наукову лабораторію
 • 103 тренажери-манекени для навчання домедичній допомозі.

МАСШТАБНЕ БУДІВНИЦТВО

Новий корпус ліцею «Провесінь», школи № 74 у смт Рудно, спортивних залів для шкіл № 7 і № 47 (у Винниках).

ДОДАТКОВІ ГРУПИ У САДКАХ

21 додаткова група для перебування більш, ніж 600 дітей.

КРАЩІ НА ЗНО

31 випускник отримав найвищі бали на ЗНО, грошова подяка від міста – по 5 та 10 тис. грн

ПІДТРИМКА ВЧИТЕЛІВ

100 премій по 25 тис. грн у рамках Програми «Успішний педагог», окремі виплати з нагоди професійного свята.

ЛЬВІВСЬКА СИСТЕМА ДОСЛІДНИКІВ

62 молоді науковці щомісяця отримують стипендію по 6 та 10 тис. грн

ОБДАРОВАНІ ДІТИ

30 найкращих учнів отримали по 10 тис. грн. Мерія відшкодовує 75% витрат на участь у міжнародних та всеукраїнських інтелектуальних конкурсах, олімпіадах, турнірах. 

 

КАПІТАЛЬНЕ ОНОВЛЕННЯ БІБЛІОТЕК

Відкрито сучасну бібліотеку на Сихові, ще 8 бібліотек в ремонті.

НОВЕ ЖИТТЯ МІСЬКИМ ТЕАТРАМ ТА КІНОТЕАТРАМ

Проведено ремонт у 2 театрах, 2 культурно-мистецьких центрах, у Міському палаці культури ім. Г. Хоткевича на суму понад 17 млн грн.

НОВІ МИСТЕЦЬКІ ШКОЛИ

Розпочато проекти з будівництва мистецької школи №11 на вул. Кричевського, 61 та нової мистецької школи на вул. Личаківській, 105.

ОНОВЛЕННЯ МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

Закуплено інструментів на понад 2 млн грн: струнні, духові, ударні, електронно-музичні, в тому числі 2 роялі (ЛДМШ №8 та ЛДМШ №11).

ГРАНТОВА ПІДТРИМКА У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ

Реалізовано програму грантової підтримки проектів, скерованих на дослідження культури України, на 250 тис грн, нагороджено менеджерів та працівників культури на 775 тис грн, профінансовано львівські видавництва на 522 тис грн.

КУЛЬТУРА В РАЙОНИ

Майже 1,3 млн інвестовано у ремонти та закупівлю обладнання для народних домів Збоїщ, Білогорщі, Винник, Рудно, Левандівки та Брюхович.

ОНОВЛЕННЯ ЛЬВІВСЬКОГО БУДИНКУ ОРГАННОЇ МУЗИКИ

За 1 млн грн. бюджетних та грантових коштів відреставровано унікальні фрески Яна Розена, відкрито галерею, сучасне фойє, вбиральні, облаштовано громадський простір.

СУЧАСНІ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ПРОСТОРИ

Розроблено проект і концепцію Муніципального мистецького простору на вул. Стефаника, 11, розроблені концепції Мистецького культурного простору на пл. Ринок, 42 та коворкінгу культури на пл. Ринок, 21.

НОВІ МУЗЕЇ

Створено Меморіальний музей гідності у Львові.

 

ІНВЕСТИЦІЇ В МЕДИЦИНУ

З різних джерел в ремонти і реконструкції інвестовано 61,7 млн грн, придбано 169 одиниць медичного обладнання на 73,4 млн грн.

МЕДИЧНА РЕФОРМА НА ПЕРВИННІЙ ЛАНЦІ

Підписано понад 650 тис декларацій про вибір лікаря (86% приписного населення). У 3-4 рази підвищено заробітну плату медичним працівникам первинної ланки, закуплено нове обладнання і техніку, зроблено ремонти на понад 27 млн грн.

ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ В МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ

В усіх 11 закладах надання первинної допомоги впроваджені: електронна медична система, електронний рецепт на «Доступні ліки», електронна медична карта. Усі заклади комп’ютеризовані.

АМБУЛАТОРІЇ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ

 • Відкрито амбулаторії в Рудно, на Знесінні, придбано приміщення під амбулаторію у Винниках.
 • Оновлено: дві амбулаторії у Брюховичах, відділення сімейної медицини на вул. Озаркевича, 2. Створюють амбулаторно-поліклінічне відділення в Рясне-1. Розроблено ПКД на амбулаторію на вул. Дністерській, 16.

ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ – ОСНОВНЕ

У дитячу лікарню, пологовий будинок №1 та пологове відділення 3-ї лікарні інвестовано 15 млн грн на обладнання і ремонти. Досягнуто найнижчого показника смертності малюків за останні роки (найнижчий по Україні).

НОВІ ЗАКЛАДИ І ВІДДІЛЕННЯ

 • Відділення невідкладної допомоги створено у 8-мій лікарні, лікарні швидкої допомоги, створюють у дитячій лікарні.
 • Створено Центр раннього втручання для сімей у 5-тій поліклініці на вул. Виговського, 32.
 • Оновлено біохімічну лабораторію у дитячій лікарні.
 • Створюють центр паліативної допомоги на вул. Ю. Мушака, 54.
 • Реконструюють приміщення під відділення комп’ютерної томографії у 8-мій лікарні. 

 

ЖИТЛО ВІЙСЬКОВИМ

Місто надало 70 квартир на вул. Під Голоском і Б. Хмельницького, ще 25 квартир – сім’ям бійців, які втратили нижні кінцівки.

ЦЕНТР ПІДТРИМКИ

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій на вул. Пекарській, 41 за рік надав 19 тис послуг бійцям та їхнім родинам.

ПРИКЛАД ДЛЯ УКРАЇНИ

На допомоги учасникам АТО від міста – 107 млн грн. По 100 тис грн отримали 1000 бійців АТО, а загалом за час дії Програми – 3100 бійців.

МОТИВАЦІЯ КОНТРАКТНИКІВ

Запроваджено допомогу по 25 тис грн для військовослужбовців-контрактників у разі підписання контракту з бойовою частиною ЗСУ на строк не менше 3-х років.

ДОПОМОГА НА ПЕРЕДОВУ

Придбано та передано військовим матеріально-технічних засобів на майже 900 тис грн. 

 

«ВЕСЕЛИЙ АВТОБУС» ДЛЯ БЕЗХАТЬКІВ

Щомісяця організовано заходи з надання комплексу санітарно-гігієнічних та супутніх послуг безхатькам (миття, стрижка, консультації, змінний одяг, обід).

КОЖНІЙ ДИТИНІ – СІМ’Ю

Діє 5 ДБСТ для 38 дітей, 11 прийомних сімей для 18 дітей. Створено патронатну сім’ю для 2 дітей. Придбано 7 та відремонтовано 4 квартири для дітей-сиріт.

МУНІЦИПАЛЬНІ ПІЛЬГИ

2,8 млн грн від міста на відшкодування житлово-комунальних послуг для ветеранів УПА, незрячих з 1 та 2 групою інвалідності, вдів ветеранів УПА та політв’язнів.

ДОПОМОГА БАГАТОДІТНИМ СІМ’ЯМ

3,7 млн грн на допомогу багатодітним сім’ям: 3 і більше дітей – по 3 тис грн., 4 і більше дітей – по 5 тис грн, 6 і більше дітей – по 10 тис грн.

ПІДТРИМКА ДОВГОЖИТЕЛІВ

По 5 тис грн з нагоди відзначення уродин для тих, кому виповнилось 100 і більше років, отримав 31 довгожитель Львова.

НОВІ ОСЕРЕДКИ ДЛЯ МОЛОДІ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Місто спільно з центром «Джерело» відкрило на вул. Роксоляни, 23 та вул. Хмель-ницького, 195 нові осередки для осіб з інвалідністю, віком «18+».

ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ

Відкрито Центр соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і внутрішньо переміщених осіб на вул. Угорській, 2 (90 ліжко-місць).

АКТИВНЕ ДОЗВІЛЛЯ «ЗОЛОТОЛІТОК»

«Комп’ютер з нуля» освоїли 50 літніх львів’ян. Проведено дискотеки для літніх людей, фестини, кулінарні майстер-класи тощо. 

 

ГРОМАДА ВИРІШУЄ

Громадський бюджет зібрав 219 проектів, перемогло – понад 50 ідей, на які наступного року виділено 42 млн грн, а проголосувало понад 103 тис львів’ян.

ВСІ ПОСЛУГИ – В ОДНОМУ ЦЕНТРІ

Збудовано і відкрито ЦНАП для смт. Рудно, на завершальному етапі будівництво ЦНАП у м. Винники та смт. Брюховичі.

МОДЕРНІЗОВАНА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ МІСТА»

Діють: мобільний додаток «1580 Львів», Facebook-група, e-mail та sms-розсилка, автододзвін до мешканців. Короткий номер 1580 доступний з мобільного.

ІНТЕРАКТИВНИЙ ПОРТАЛ 1580.LVIV.UA

Повністю оновлено портал, повне висвітлення роботи контакт-центру 1580 в режимі реального часу

ЦИФРОВІЗАЦІЯ ПОСЛУГ І ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК

10% користувачів щомісяця отримують послуги дистанційно, понад 60 тис осіб контактують зі службами міста через смартфон або комп’ютер. Впроваджено 5 інструментів зворотного зв’язку від користувачів адмінпослуг.

Е-ПЕТИЦІЇ

Зареєстровано близько 200 електронних петицій, із яких 40 набрали необхідні 500 голосів.

СПІЛКУВАННЯ ЧЕРЕЗ ЧАТ-БОТ

@Lvivcityhelper – швидкий і легкий доступ до публічної інформації 24/7. З ним можна дізнатись час прибуття громадського транспорту, інформацію про заклади освіти, дозволи тощо.

КОДЕКС ЕТИЧНОЇ ПОВЕДІНКИ

Львівська мерія однією з перших розробила Кодекс етичної поведінки посадовців. 

 

ЯКІСНИЙ ВІДЕОНАГЛЯД

В рамках проекту «Безпечне місто» створюють загальноміську систему відео нагляду: 200 камер відеоспостереження з функцією аналітики вже є, буде ще 520.

ПОРЯДОК З ПАРКУВАННЯМ

Складено понад 33 тис постанов на 12,5 млн грн, із яких до бюджету сплачено понад 80%.

ОСВІТЛЕННЯ В’ЇЗДІВ У МІСТО

Сучасне освітлення при в’їздах в місто: на вул. Шевченка, Кульпарківській, Стрийській, Городоцькій, Личаківській та Б. Хмельницького.

ОСВІТЛЕННЯ ПІШОХІДНИХ ПЕРЕХОДІВ

Освітлено 157 пішохідних переходів та розробляється документація для освітлення інших переходів.

БЕЗПЕЧНІШІ ДОРОГИ

На дорогах облаштовано окремі смуги для проїзду громадського транспорту та встановлено делініатори. У планах – нанесення розмітки «коробка» на перехресті вул. Пасічна – Медової Печери. 

ВІДКРИТІШІ ДЛЯ СВІТУ

9 нових рейсів та 7 нових напрямків (Рига, Афіни, Ларнака, Харків, Прага, Париж, Шарджа). Приріст пасажиропотоку – понад 40%. Аеропорт вперше перетнув позначку у 2 млн пасажирів.

ВІДКРИТА ОРЕНДА

Від оренди приміщень в е-системі Рrоzоrrо. Продажі місто отримало майже 79 млн грн.

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЄКТИ

Проведено підготовчі роботи до створення індустріального парку «Сигнівка» (інвестиція 150 млн грн, 3,5 тис нових робочих місць) та ІТ-парку (інвестиція 160 млн дол, 14 тис нових робочих місць).

ПЕРШІ У РROZZORRO ПРОДАЖІ

Львів – перший в рейтингу міст, які найактивніше використовують е-систему Рrоzоrrо Продажі. Місто отримало 293,2 млн грн. Найдорожчий об’єкт – 945 кв. м на пл. Ринок за 116 млн грн.

РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНО-КРЕАТИВНОГО ПРОСТОРУ (LEM STATION)

Проведено інвестиційний конкурс, обрано інвестора, підписано інвестиційний договір. В проект буде інвестовано понад 30 млн грн, буде створено близько 100 робочих місць.

ЦЕНТР ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Відкрито Центр підтримки підприємництва. Від початку роботи надано 55 консульта¬цій зі створення бізнесу, проведено 5 курсів «Вчимося бізнесу», у яких взяли участь 100 осіб.

ІНДУСТРІЯ ДІЛОВОЇ ГОСТИННОСТІ

Реалізовано 20 проектів з Почесними Амбасадорами. Профінансовано 12 соціально-наукових конференцій на 250 тис грн. Відбулося понад 812 конференцій. 

 

НОВИЙ КОМФОРТНИЙ ТРАНСПОРТ

Львів отримав перші 10 з 50 нових тролейбусів місцевого виробника. У планах – 100 автобусів, 100 тролейбусів з автономних ходом, 10 нових і 40 після капітального ремонту трамваїв.

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТУ

ЛКП «Львівелектротранс» капітально відремонтувало 37 трамваїв і тролейбусів, збудувало 1,3 км нової трамвайної колії. Оголошено міжнародний конкурс на реконструкцію тролейбусного депо на вул. Промисловій.

НОВІ ФОРМИ ОПЛАТИ

30% пасажирів використовує можливість безготівкового розрахунку в електротранспорті: через QR-коди, SMS-повідомлення, банківською карткою, через купівлю квитків на сайті ЛКП «Львівелектротранс».

ПОЕТАПНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕКВИТКА

Завершено усі етапи, за міжнародними стандартами, тендеру (технічні і фінансові пропозиції від учасників). Визначено переможця – компанію, яка реалізовуватиме проект. Обладнання встановлювати почнуть наступного року.

ЯКІСТЬ І КОМФОРТ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

Місто перевіряє дотримання приватними перевізниками зобов’язань щодо ремонту і оновлення автобусів: у планах – придбати 10 великогабаритних низькопідлогових автобусів Вольво, капітально відремонтовано 30 одиниць транспорту.

ВЕЛОСИПЕДОМ НА РОБОТУ

Реалізовуються масштабні будівництва велосипедних доріжок на 4 великих дорогах – вул. Любінській, Сихівській, Кн. Ольги та пр. Чорновола. Львів перетнув позначку у 100 км велосипедних шляхів. 

 

ТЕРМОМОДЕРНІЗАЦІЯ БУДИНКІВ

ОСББ та ЖБК отримали 79 «теплих» кредитів на 40,3 млн грн. З міського бюджету відшкодовано 10 млн грн. Ощадність після усіх заходів – до 50% оплати за енергоносії.

ПІДТРИМКА МІСТОМ ОСББ

Створено 1392 ОСББ, які охоплюють 1490 будинків. Провели повну термомодерніза- цію близько 20 будинків. В ремонти будинків ОСББ місто інвестувало 9,7 млн грн.

ІНДИВІДУАЛЬНІ ТЕПЛОВІ ПУНКТИ

Розпочали монтаж ІТП у будинках Сихівського району. Загалом буде встановлено 409 ІТП. Проект реалізовує ЛМКП «Львівтеплоенерго» спільно з ЄБРР. У Шевченківському районі буде встановлено 84 ІТП.

РЕМОНТ ОБ’ЄКТІВ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Проведено заміну близько 15 км теплових мереж, ремонт на водогрійних і парових котлах ТЕЦ-1, реконструкцію котельні на вул. Петлюри.

РЯСНЕ – РАЙОН ЗЕЛЕНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Встановили: першу в Україні сучасна модернізовану систему опалення багатоквартирного житлового будинку на вул. Величковського, 2, сучасну систему теплопункту в школі №38, сучасне led-освітлення шкільних дворів. Проведені освітні програми в рамках «Школа Енергії» для школярів та мешканців мікрорайону.

ДБАЄМО ПРО ЕКОЛОГІЮ

Зібрано 78321 відпрацьовану люмінесцентну лампу та 3557 непридатних ртутних термометрів, 257814 відпрацьованих компактних і трубчастих люмінесцентних ламп та понад 2 тонни використаних батарейок. 

 

М. ВИННИКИ

Інвестовано близько 79 млн грн у розвиток інфраструктури: реконструкція та будівництво водопровідних і каналізаційних мереж, ремонти шкіл та садочків, облаштування ЦНАП.

СМТ. БРЮХОВИЧІ

Виділено близько 20 млн грн на розвиток інфраструктури смт. Брюховичі: реконструкція з розширенням школи №41, будівництво ЦНАП, капітальний ремонт амбулаторії сімейної медицини, будівництво велосипедної доріжки.

СМТ. РУДНО

Скеровано близько 6,5 млн грн на розвиток інфраструктури смт. Рудно: реконструкція водопостачання, будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів, облаштування ЦНАП, створення амбулаторії сімейної медицини. 

 

ВІДКРИТІ КУБКИ ЛЬВОВА

Проведено 30 Відкритих кубків Львова з різних видів спорту.

ЛЬВІВ – СТОЛИЦЯ БІГУ

Проведено 4 масштабні забіги за участю понад 7 тис любителів активного способу життя.

ПІДГОТОВКА ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ТА ПАРАЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР

Запроваджено Програму підтримки львівських спортсменів – претендентів Олімпійських та Паралімпійських Ігор 2020: 25 спортсменів щомісяця отримують 10 тис грн.

ПРЕМІЇ ПЕРЕМОЖЦЯМ МІЖНАРОДНИХ ЗМАГАНЬ ТА ЇХ ТРЕНЕРАМ

Понад 100 спортсменів і тренерів отримали одноразові премії від 2 до 25 тис грн.

НОВІ ДИТЯЧІ ТА СПОРТИВНІ МАЙДАНЧИКИ

Створено 94 нових дитячо-спортивних ігрових простори.

СУЧАСНІ ДИТЯЧІ КЛУБИ

Облаштовано 8 нових дитячих клубів: «Колібрі», «Карамболь», «Колаж», «Мальпо- мена», «Веселка», «Манго», «Науковий», «Крокус».

СПОРТ У СМАРТФОНІ

Для мешканців міста розроблено перший в Україні безкоштовний спортивний мобільний додаток «Львів спортивний». 

 

НОВІ ЛІФТИ

Капітально відремонтували 44 ліфти.

ВЕЛОСИПЕДОМ ПО МІСТУ

Львів створив першу в Україні систему муніципального прокату велосипедів – облаштовано 24 станції велопрокату.

ЛКП «ЛЕВ» ЗАДАЄ ТОН

Відкрили перший банк крові для собак (врятували 60 тварин), перший в Україні стоматологічний кабінет для тварин. Майже 100% відловлених тварин прилаштовано в родини.

ОЗЕЛЕНЕННЯ МІСТА

Висаджено 5 тис зелених насаджень. Облаштовано 7 громадських просторів, а за останні роки – 32.

«БЕРНАРДИНСЬКИЙ ДВОРИК» З ВОДОЮ

Розпочато облаштовувати новий громадський простір між вул. В. Винниченка і оборонним муром Бернардинів, де по колу в історичному рові тектиме вода.

НОВА ТЕХНІКА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ

Закупили 10 одиниць техніки для прибирання міста на понад 40 млн грн: 5 МАЗів, 2 великих і 2 малих порохотяги, 1 тракторець.

РЕМОНТ ВУЛИЦЬ І ХІДНИКІВ

Відремонтовано близько 400 тис м2 вулиць, хідників і дворових територій.

ОНОВЛЕНА ПЛ. ДВІРЦЕВА

Завершено І-шу частину реконструкції пл. Двірцевої. Збільшено інфраструктуру громадського транспорту, кількості зупинок, облаштовано громадський простір, сучасний фонтан, нові платформи для пасажирів. Інвестиція – 165,5 млн грн.

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ГОЛОВНИХ ВУЛИЦЬ

Завершено ремонт вул. Зелена, вул. Збиральна, вул. Пулюя-Трускавецька, Городоць- ка (3-ій шар асфальту та міст), вул. Пластова. В роботі – вул. Замарстинівська, Миколайчука, Курмановича, Д. Апостола.

РЕМОНТ МЕРЕЖ ВОДОПОСТАЧАННЯ

Проведено реконструкцію 14 км водопровідних мереж і 4 км каналізаційних на 40 млн грн. Масштабні роботи проведено на магістральному водогоні «Львів-Винники».

КАНАЛІЗУВАННЯ НЕКАНАЛІЗОВАНИХ РАЙОНІВ

За період дії Програми каналізування неканалізованих районів міста прокладено 40 км каналізаційних колекторів на 163 млн. грн, що дало змогу 4716 будинкам підключитись до централізованого водовідведення. Потреба у каналізуванні ще 2033 будинків на 140 млн грн.

ЗАМІНА КОЛЕКТОРІВ

Проведено відновлювальні роботи на колекторах на вул. Стуса, О.Степанівни, Героїв Майдану тощо. Підготовлено дорожню карту реалізації проекту реконструкції каналізаційного колектора на вул. Торф’яній, Замарстинівській, пр. В. Чорновола. 

 

БЕРЕЖЕМО САКРАЛЬНІ СПОРУДИ

За останні 5 років проведено реставраційні роботи в 13 храмах. Цьогоріч роботи тривають у 5 святинях. Розпочато реставраційні роботи в Музеї ім. Кл. Шептицького.

ПІДСВІТКА ПАМ’ЯТОК

Підсвітили 13 об’єктів: кам’яницю Шольц-Вольфовичів, вежу Корнякта, Собор св. Юра, церкву Св. Михаїла, церкву Св. Анни, Собор Покрови Пресвятої Богородиці, храм Матері Божої Неустанної Помочі, храм Св. Миколая Чудотворця, церкву Вознесіння Господнього, храм Пресвятої Євхаристії, храм Св. Андрія Первозванного, пам’ятник Королю Данилу Галицькому та систему художнього освітлення телевежі.

РЕСТАВРАЦІЯ ІСТОРИЧНИХ СПОРУД

Виконано реставрацію 3 будинків-пам’яток архітектури. Серед завершених знакових робіт – реставрація фасадів і даху будинку на вул. Саксаганського, 11, вул. Підвальна, 9. Тривають роботи по 10 об’єктах.

РЕКОНСТРУКЦІЯ БАЛКОНІВ

Відреставровано 48 балконів в історичній частині міста. Ще по 24 балконах підготовлено документацію.

ПРОГРАМИ СПІВФІНАНСУВАННЯ РЕСТАВРАЦІЇ

Діє три програми співфінансування реставраційних робіт у будинках-пам’ятках архітектури: дверей і брам, дерев’яних вікон та балконів. Вже реставровано 60 брам, 32 вікна. Отримано від мешканців заявки на реставрацію 42 балконів.

РЕЄСТР МОЗАЇЧНИХ ТВОРІВ

Серед планів на 2020 багато цікавого. 

“Головне завдання 2020 року – створити нову емоцію – емоцію культури у всіх сферах життєдіяльності міста: привітна медсестра, охайний водій, пішоходи, які не перебігають на червоне світло, чистий транспорт, культура будівництва, культура сплати податків”, – розповідає мер Львова Андрій Садовий

Більше про пункти виконання на сайті lviv2020.com.ua

 

Comments are closed.