Нововведення у послузі «Муніципальна няня» 2020 року

Відповідно до Конституції України,, сім’я, дитинство, материнство та батьківство охороняються державою. Представники органів державної влади, охороняючи законні права та інтереси дітей, у свою чергу створюють соціальні проєкти та програми, які позитивно впливають на сім’ю, матеріально її підтримують, та впливають на розвиток дитини як особистості.

Ще у січні 2019 року Кабінет Міністрів України за пропозицією Міністерства соціальної політики прийняв Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», який затверджений постановою від 30 січня 2019 року №68. Вказаною постановою запроваджено пілотний проєкт «муніципальна няня».

На черговому засіданні 30 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» № 897 (далі – Постанова КМУ № 897), якою було внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» від 30 січня 2019 року № 68.

Постановою КМУ № 897 було змінено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Варто звернути увагу на основні зміни у вказаному порядку.

Хто може отримати послугу «муніципальна няня»?

Компенсація надається виключно тим батькам, кожен з яких працює, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», та одержує дохід.

Відповідно до таких нововведень, батьки, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, не зможуть отримати відшкодування послуги «муніципальна няня».

Компенсація надається незважаючи на ці обставини, якщо:

  1. здійснюється догляд за дитиною з інвалідністю, з вродженими вадами розвитку та з тяжкими хворобами
  2. у батьків народились одночасно троє дітей
  3. один з батьків є особою з інвалідністю І або ІІ групи.

Чи змінився розмір компенсації?

Так, станом на 2020 рік компенсація виплачується у розмірі 1779 гривень на кожну дитину, але не більше ніж вартість, яку сплатили батьки за договором з нянею.

У подвійному розмірі – 3558 гривень виплачується компенсація на дитину з інвалідністю, дитину з вродженими вадами розвитку та дітей з тяжкими хворобами.

Як подавати документи для отримання відшкодування коштів?

Заяву та підтверджуючі документи можна подати у паперовій формі безпосередньо до відділу соціального захисту, або в електронній формі.

До 1 січня 2021 року батьки можуть подавати заяву в електронному вигляді, або особисто до відділу соціального захисту за місцем проживання.

З 1 січня 2021 року такі документи можна подавати виключно поштою або через електронний веб-портал Е-послуга «Муніципальна няня» (на електронні заяви та скановані копії документів накладається електронний цифровий підпис).

До слова, електронний цифровий підпис можна отримати платно у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів, або безоплатно – для користувачів Приватбанку у особистому онлайн кабінеті «Приват24», або у відділенні банку.

Подали заяву та документи до відділу соціального захисту, що робити далі?

Відділ соціального захисту протягом 10-ти робочих днів розглядає подані документи, приймає рішення про призначення компенсації за послуги «муніципальна няня» та письмово протягом 3-х робочих днів повідомляє заявників про прийняте рішення.

Які документи повинні подавати батьки кожного місяця?

Батьки або опікуни до 5 числа кожного місяця повинні подавати в письмовій, електронній формі підтвердження оплати послуги «муніципальна няня» до відділу соціального захисту за місцем свого проживання.

Якщо запізнились з подачею документів?

Щоб поновити виплату компенсації, необхідно подати квитанції про оплату послуги «муніципальна няня» за цей період.

Коли виплачується компенсація?

Компенсація вартості послуги «муніципальна няня» виплачується на банківський рахунок заявників до 10-го числа місяця, наступного за місяцем, у якому подано квитанції про оплату за договором про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею.

Чи змінюється розмір інших соціальних виплат у випадку призначення допомоги «муніципальна няня»?

Ні, компенсація послуги «муніципальна няня» не змінює розмір інших соціальних виплат. Тому, батьки як і раніше мають право отримувати допомогу у зв’язку з народженням дитини у розмірі 41 280 гривень, одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» та інші соціальні виплати поряд із компенсацією послуги «муніципальна няня».

Отже, компенсація станом на 2020 рік надається у розмірі 1779 гривень на кожну дитину, виключно тим батькам, кожен з яких працює та отримує дохід. Батьки, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років не зможуть отримати відшкодування послуги «муніципальна няня». З 1 січня 2021 року батьки зможуть подавати документи для отримання відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» виключно поштою, або через електронний веб-портал Е-послуга «муніципальна няня».

Мар’яна Городечна

Comments are closed.