«Об’єднання «Самопоміч» вимагає запобігти екологічній катастрофі у Рудне

Мешканці смт Рудне вимагають припинити скид стоків у річку, яка протікає селищем. Таке звернення від імені громади Рудного підготувала Ольга Посипанко, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Влітку цього року мешканці селища міського типу Рудне зіткнулись із вкрай негативною екологічною ситуацією навколо річки Водяний/Вишенька, яка протікає у місті. Раніше чиста вода річки зараз забруднена скидами з підприємств та приватних помешкань. Це ставить Рудне та сусідні села на межу екологічної катастрофи.

Вже кілька років селище вимушене доставляти питну воду для комунальних закладів. Завершують роботи з каналізування Рудне однак це не допоможе очистити річку.

«Впродовж кількох тижнів улітку поверхневі води були забруднені сіро-сивими речовинами невідомого походження, з різким запахом сірководню. Нестерпний запах ширився на усе селище, а мешканці прилеглих до річки вулиць не мали можливості навіть відчинити вікна у помешканнях. В умовах спеки страждали діти, старші за віком та інваліди, які не мали змоги уникнути смороду. За повідомленнями мешканців, місцева худоба та домашні тварини після переходу через річку мали шкірні захворювання.На моє депутатське звернення до міжрайонної природоохоронної прокуратури та Державної екологічної інспекції у Львівській області я отримала відповідь, що причиною забруднення річки, серед інших, є витік стоків з колектора на вулиці Кульпарківській, 224. За цією адресою розміщено готельно-відпочинковий комплекс “Гелікон” та АЗС, тому припускаю, що забруднюють річку саме ці підприємства», – розповіла Ольга Посипанко, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

 

Comments are closed.