Обмеження або заборона руху вантажівок автомобільними дорогами

У денну пору доби в Україні обмежений або заборонений рух вантажних автомобілів, якщо є підвищена температура повітря.

Транспортні засоби з понаднормовою вагою при підвищеній температурі повітря можуть створити загрозу безпеці дорожнього руху при їх проїзді автомобільними дорогами.

У якому нормативному документі зазначено про обмеження або заборону руху для вантажівок?

У Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. № 879 зазначено про обмеження або заборону руху для вантажівок при підвищеній температурі повітря.

Чому діє обмеження або заборона руху?

Внаслідок руху вантажівок при підвищеній температурі повітря можуть бути пошкоджені та зруйновані автомобільні дороги. Конструкція дорожнього одягу під впливом динамічних навантажень може різко втрачати несучу здатність.

У яку пору доби діє обмеження або заборона руху?

Обмеження або заборона руху для вантажівок діє у денну пору доби.

За якої температури повітря діє обмеження або заборона руху?

Обмеження або заборона руху діє за температури повітря вище +28 С°.

Із якою вагою вантажу діє обмеження або заборона руху?

Обмеження або заборона руху поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн.

Кому дозволено проїзд?

Проїзд дозволено для транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

Отже, в Україні обмежено або заборонено рух вантажівок із фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн у денну пору доби за температури повітря вище +28 С°.

Туркот Ольга

Comments are closed.