Очікуємо нові монети

У червні 2020 року в обіг введуть монети номіналом 10 гривень. Про це зазначено у рішенні Правління Національного банку України від 16 квітня 2020 року № 276-рш. Монети вводять з метою захищення їх від підроблень, та зменшення витрат держави на виготовлення грошей.

Коли будуть введені в обіг монети номіналом 10 гривень?

03 червня 2020 року будуть введені в обіг монети номіналом 10 гривень.

Як розпізнати монети номіналом 10 гривень?

Діаметр монет номіналом 10 гривень становить 23,5 мм, вага – 6,4 г. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Чому вводять монети номіналом 10 гривень?

На друкування банкнот держава витрачає значно більше коштів, ніж на виготовлення монет, оскільки у монет є значно довший період використання в обігу. Також, монети номіналом 10 гривень будуть мати значно вищий рівень захисту від підроблень.

Як будуть захищені монети номіналом 10 гривень від підроблень?

Представники Національного банку України роз’яснюють, що візуальні та тактильні елементи захисту монети – це дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах. Під час автоматизованого перерахування монет на спеціальному обладнанні для їхньої ідентифікації використовуються такі технічні характеристики: розмір і вага, а також так званий електромагнітний підпис – електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу .

Що робити із банкнотами номіналом 10 гривень?

Банкноти номіналом 10 гривень можна використовувати надалі при здійсненні розрахунків. Вказані банкноти не потрібно обмінювати на монети відповідного номіналу, їх будуть вилучати з обігу почергово.

Отже, з червня 2020 року введуть в обіг монети номіналом 10 гривень. Поспішати обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на монети відповідного номіналу не потрібно, їх можна використовувати надалі при здійсненні розрахунків.

Ольга Туркот

Comments are closed.