Оподаткування житлової нерухомості у Львові для фізичних осіб у 2020 році

Ось і знов липень. Це місяць отримання податкових повідомлень-рішень про сплату податку на житлову площу. Роз’яснимо основні аспекти нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік.

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлює відповідна рада в ухвалі. Розмір податку залежить від мінімальної заробітної плати, встановленої на податковий (звітний) рік.

Які ставки податку на житлову нерухомість є у місті Львові для фізичних осіб?

Відповідно до Ухвали Львівської міської ради № 3703 від 12.07.2018 року «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік», ставки податку на житлову нерухомість для фізичних осібвстановлюються за 1 м2 в наступному розмірі:

  •  квартири 0,5 % мінімальної заробітної плати ((4173×0,5)/100=20,87 грн.);
  •  житлові будинки 1 % мінімальної заробітної плати ((4173×1)/100=41,73 грн.).

Необхідно зазначити, що для обрахунку розміру податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2020 році використовують мінімальну заробітну плату станом на 1 січня 2019 року. Розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2019 року становить 4173 грн.

Не підлягають оподаткуванню обєкти наступної площі (стаття 266.4.1 Податкового кодексу України) (далі – пільгова площа):

а) квартири незалежно від їх кількості – до 60 м2;

б) житлові будинки незалежно від їх кількості – до 120 м2;

в) квартири та житлові будинки, у тому числі їх частки – до 180 м2.

Сплату податку необхідно здійснювати за кожен метр, який перевищує пільгову площу.

Що робити, якщо відомості у податковому повідомленні-рішенні зазначені неправильно?

Виявивши невірні дані у податковому повідомленні-рішенні, фізична особа має право звернутися із письмовою заявою до органів Державної податкової служби України (далі – ДПС) за адресою місця проживання для проведення звірки даних.

ДПС проводить звірку таких даних:

  • −                       об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток;
  • −                       розміру загальної площі об’єктів житлової нерухомості;
  • −                       права на користування пільгою із сплати податку;
  • −                       розміру ставки податку;
  • −                       нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, ДПС проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (стаття 266.7.3. Податкового кодексу України).

Що робити у випадку зміни місця проживання?

Звертаємо Вашу увагу, що у випадку зміни місця проживання фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до ДПС такі відомості протягом 1 місяця, з дня їх виникнення. Подають заяви особисто, або через представника до ДПС за новим місцем проживання.

Отже, за кожен метр, який перевищує пільгову площу необхідно здійснювати сплату податку. У 2020 році ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 1 м2 становить: для квартири – 20,86 грн., а для житлових будинків – 41,73 грн. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2020 році розраховується з мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2019 року. Звертаємо Вашу увагу, що для проведення звірки даних та зміни місця надсилання податкового повідомлення-рішення, необхідно подати відповідні заяви до ДПС.

Володимир Вовк

Comments are closed.