Розірвання шлюбу у порядку спрощеного позовного провадження

У законодавство внесли зміни, відповідно до яких, розгляд справ про розірвання шлюбу тепер може відбуватись у порядку спрощеного позовного провадження. Відповідно, скоротили і термін розгляду вказаних справ.

У Цивільний процесуальний кодекс України (далі – ЦПК України) внесено зміни щодо переліку справ, які є малозначними. Зокрема, до вказаних справ відносять справи про розірвання шлюбу.

У які норми законодавства внесено зміни, що дають право розглядати справи про розірвання шлюбу у порядку спрощеного позовного провадження?

Зміни внесено до п. 4 ч. 6 ст. 19 ЦПК України та зазначено, що малозначними справами є справи про розірвання шлюбу.

У якому порядку розглядають малозначні справи?

Малозначні справи розглядають у порядку спрощеного позовного провадження (п. 1 ч. 4 ст. 19 та п. 1 ч. 1 ст.274 ЦПК України).

Скільки часу триває розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження?

Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі (ст. 275ЦПК України).

Що потрібно зробити для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження?

Для розгляду справи про розірвання шлюбу у порядку спрощеного позовного провадження необхідно подати клопотання.

Де повинно міститися клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження?

Клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній (ч. 1 ст.276ЦПК України).

Як потрібно обґрунтовувати клопотання?

Клопотання потрібно обґрунтовувати таким чином:

У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи ( п. 1 ч. 4 ст. 19 та п. 1 ч. 1 ст.274 ЦПК України).

Малозначними справами є справи про розірвання шлюбу (п. 4 ч. 6 ст. 19 ЦПК України).

У зв’язку з тим, що справа про розірвання шлюбу є малозначною, то її мають право розглядати у порядку спрощеного позовного провадження.

У випадку зазначення клопотання у позовній заяві, у пункті, де викладаєте позовні вимоги, необхідно просити, щоб задовольнили клопотання щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Коли зміни щодо розгляду справ про розірвання шлюбу у порядку спрощеного позовного провадження набули чинності?

Зміни у законодавстві щодо розгляду справ про розірвання шлюбу у порядку спрощеного позовного провадження набули чинності 08 лютого 2020 року.

Отже, уже починаючи з 08 лютого 2020 року Ви маєте право просити, щоб справу про розірвання шлюбу розглядали в порядку спрощеного позовного провадження, шляхом подання клопотання у письмовій формі одночасно із позовною заявою або зазначення його у тексті заяви.

Ольга Туркот

Comments are closed.