Розвиток місцевого самоврядування – запорука успіху України

15 березня у Львові відбувся VIІ Всеукраїнський форум місцевого самоврядування. Форум став майданчиком для обміну досвідом представників місцевих органів влади України. Учасники форуму взяли участь в дискусіях та панельних зустрічах, де обговорили актуальні проблеми і перспективи місцевого самоврядування.

Форум урочисто відкрив міський голова Львова, лідер партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий. Під час вступного слова він окреслив чотири основні засади успішного розвитку місцевого самоврядування в Україні.

  • Успішними стають ті країни, які зробили ставку на розвиток міст. «Згадаймо темні часи. Що тоді зробили? Максимально віддали права містам, запровадивши магдебурзьке право. Повноваження тоді були більші, ніж ми маємо сьогодні. Як наслідок — бідна, пограбована держава, маючи при цьому унікальні приклади розвитку», — зазначає Андрій Садовий.
  • Фінансова самостійність міст. За словами мера Львова, розподіл ПДФО в Україні є несправедливим, через що малі місто недоотримують прибутки, а великі – отримують більше.
  • Громадська безпека міста чи села повинна залежати від органів місцевого самоврядування, які повинні перейняти відповідні функції від поліції.
  • Останній важіль для максимального розвитку міст — це активна робота з європейськими фінансовими фундаціями. «Львів є найбільшим партнером ЄБРР. Я б максимально сприяв залученню інвестицій через ЄБРР, ЄІБ тощо. Це ті речі, які повинна робити держава», — каже лідер «Самопомочі» Андрій Садовий.

Одним з учасників Форуму був керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк, який у своєму виступі наголосив на важливості прийняття закону про агломерацію.

«Міський голова Львова Андрій Садовий вже говорив і він не обмовився, насправді, агломерації — це метрополії. Метрополії — це двигуни розвитку агломерацій. І в більшості випадків вони мають бути навколо міст маленьких чи великих, тому що це інфраструктура і це майбутнє. Це зрозуміла Верховна Рада, це зрозумів комітет, дуже дякую хлопцям і дівчатам, які підтримали наш із Любомиром Зубачем і іншими депутатами законопроект», – наголосив Олег Березюк та звернувся до мерів міст, які були присутні на Форумі, щоб ті написали лист до голови Верховної Ради з прохання пришвидшити розгляд законопроекту про агломерації.

Також під час Форуму відбулось засідання Комітету ВР з питань держбудівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, учасниками якого стали представники громад, експерти та аналітики. Народний депутат України з фракції «Самопоміч» Любомир Зубач є одним з авторів закону про агломерацію. Він переконаний, що прийняття цього законопроекту, розкриє потенціал великих та малих міст України, підвищить добробут та рівень забезпеченості соціальною інфраструктурою для громад, які увійдуть в агломерації.

Зазначимо, що «Об’єднання «Самопоміч» всіляко підтримує розвиток місцевого самоврядування з передачею на «місця» ширших повноважень, обов’язків та фінансових ресурсів.

Цьогорічний Форум зібрав у Центрі Шептицького понад 200 представників місцевої влади з усієї України, державної влади, а також фахівців управлінської сфери, охочих поспілкуватись, подискутувати та знайти спільні точки дотику. Серед його учасників, зокрема: депутатка Золочівської районної ради Леся Горгота, мер Золочева Ігор Гриньків, мер Перемишлян Олександр Зозуля, мер Львова та лідер «Самопомочі» Андрій Садовий, народні депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач та Олег Березюк, депутати Львівської обласної ради з фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Письменна, Парасковія Дворянин, Галина Бордун та Роман Кізима.

Comments are closed.