«Самопоміч» вимагає публічного обговорення реформи інституційного догляду

Галина Бордун, депутатка фракції «Об‘єднання «Самопоміч» звернулася під час засідання Львівської обласної ради до колег з проханням не поспішати з голосуванням питання реформи системи інституційного догляду на Львівщині, так званих інтернатів. На її думку обговорення цього важливого для багатьох питання відбувалося непрозоро, відтак депутати не володіють достатньою інформацією для розуміння суті цього стратегічного плану.

Депутатка наголосила, що фракція Самопомочі у Львівській обласній раді ще минулого року пропонувала дві стратегії: стратегію позашкілля та стратегію інтернатних закладів. Проте вони досі належним чином не не розглядалися. Така сама ситуація і цього разу, зауважує Галина Бордун і додає, що депутати Самопомочі «за», але просять департамент та колег посприяти тому, щоб цей план дій був зрозумілим для усіх і детально проаналізованим. Адже не можна виносити на сесію документ на 80 сторінок без повноцінного обговорення і розгляду профільної комісії, профільних закладів та їх колективів, експертів тощо. Не зрозуміло кого, що і як пропонується реорганізовувати, коли кожному закладу присвоєні бали, які не відповідають строкам реорганізації. Реорганізуємо впершу чергу тих кого не любимо?

«Я хочу звернутись до депутатів: ви читали проект рішення? Тривалий час він був розміщений на сайті, але його не можливо було завантажити. 28 лютого його розглядали на засіданні комісії освіти. Ми виступаємо за широке, суспільне обговорення реформи системи інституційного догляду, але не такими методами, коли представник департаменту освіти не з‘являється на засідання комісії. Мабуть, в них є важливіші завдання. Також, на жаль, на моє прохання мене не включили до комісії, яка займається цим питанням», – заявила Галина Бордун.

За її словами, перш ніж проголосувати це питання, воно повинно пройти широке обговорення, адже безспосердньо стосується дітей та вчителів відповідних закладів.

Comments are closed.