“Спробуй оплатити зручно”: у львівському електротранспорті можна оплачувати проїзд з допомогою Bluetooth

До 125-річчя львівського трамваю, у місті запрацювала нова форма оплати проїзду за допомогою  Bluetooth. Тепер, завдяки додатку EasyWalletUa, вам більше не доведеться сканувати QR-код чи компостувати паперові квитки. Усе, що вам потрібно зробити – зайти у транспорт і підтвердити оплату на вашому смартфоні в один клік, адже нова технологія сама розпізнає пасажира та за допомогою push-повідомлення просить підтвердити оплату. Ми поспілкувались із Олексієм Дацівим – співвласником компанії JetBeep, що розробила нову технологію.

Які основні переваги вашого додатку над іншими способами оплати?

Cам продукт EasyWallet являє собою мобільний гаманець, який дає можливість зібрати всі картки, у тому числі дисконтні і членські.

Його перевага полягає у тому, що людина лише скачує додаток, а далі вона може обрати послуги електротранспорту, центрів надання адміністративних послуг (до речі, ми вже у процесі розробки культурно-туристичного модулю, у нас підписаний контракт із LvivCityCard, який вже незабаром буде інтегрований), тощо.

Якщо ви подивитесь на цей додаток, то побачите, що вам практично не потрібно його відкривати та докладати зусиль, адже він активізується сам, і при оплаті послуг вам потрібно буде лише обирати варіанти відповідей “Так/Ні”.

Як довго ви впроваджували новий додаток?

Спочатку ми зробили бета-тестування додатку в рамках проекту “Розумний район” , яке тривало близько трьох місяців. Але якщо говорити про оснащення всіх трамваїв і тролейбусів, то ми здійснили це до 125-річчя львівського трамваю. З першого червня мешканці та гості вже можуть повністю ним користуватися. До того ж, до 125-річчя усім, хто скачає додаток додатково отримають 5 безкоштовних проїзних квитків у електротранспорті Львова від компанії EasyPay.

 

Додаток можна скачати на будь-який смартфон чи лише на новіші моделі?

Наш додаток можна скачати та відкрити на будь-якому смартфоні. Фактично всі смартфони, які є на руках у людей мають Bluetooth версії 4.0, який присутній у телефонах вже 10 років. Тобто понад 90% людей мають смартфони, які підтримують наш додаток. Його підтримують дві оперативні системи: Android та IOS.

Чи є аналоги мобільного гаманця в Україні та світі?

Ця технологія поки що є таким собі ноу-хау. Ми знаємо, що подібні додатки вже функціонують у Швеції та інших європейських країнах, але власне із таким функціоналом він є поки що лише в Україні.

Розкажіть про плани на майбутнє. Як далі розвиватиметься додаток у місті?

Ми будуємо у Львові еко-систему, яка включає інфраструктуру міста: паркінг, міські послуги, транспорт і заклади харчування. Ми хочемо, щоб і музеї, і бібліотеки, і аптеки були інтегровані за таким же принципом.

Зараз, наприклад, був успішно запущений пілотний проект у двох закладах мережі EGOїсти, зокрема, піцеріях Celentano, що на Личаківській та на Сихові, але у майбутньому ми плануємо поширити послугу Bluetooth-оплати на всю мережу закладів.

Також у нас вже підписаний контракт із мережею LvivCroissants, вони зараз розробляють сценарій роботи. З АЗК”ОККО” підписаний контракт на всі заправки Львова та області, з торговельною мережею Eva підписаний контракт на всі магазини у місті Львові, з  мережею магазинів “Рукавичка” запроваджено пілотний проект – 6 магазинів, і потім всі решта. Якщо ми говоримо про 2019 рік, то це буде рік пілотів, а вже 2020 – рік масштабування. 

Львів – перше місто, яке успішно запроваджує інновації. Як щодо інших міст, чи радо там зустрічають нові технології?

Львів відкритий до таких інновацій. Тут все відбувається дуже гарно, відкрито, відповідно, немає зловживань. Дуже приємно працювати в такому режимі із командами, які є у цьому місті, і проекти реалізовувати легко. Адже, коли у розвитку зацікавлені обидві сторони, то праця стає набагато продуктивнішою. 

“Львівелектротранс” і саме місто  продовжують розвиватися, і зараз ми маємо з вами у тому розвитку “Електрон” – якісний постачальник транспорту, а також новітні технології від внутрішніх розробників компанії JetBeep і компанії EasyPay, тобто ми, як то кажуть, не втрачаємо темп свого розвитку і йдемо в ногу з часом. Від часу панування Siemens і дотепер ми безперервно розвиваємось.  

Якщо говорити про всеукраїнський рівень, то вже за місяць ми облаштуємо весь франківський транспорт. Також у нас вже підписаний контракт з Дніпром, і до вересня буде оснащений комунальний транспорт міста.

Інноваційне рішення впровадити електронний гаманець максимально відповідає вимогам запровадження електронного квитка на оплату в транспорті, що є одним з пріоритетів стратегії розвитку Львів-2020. Це надалі покращить якість пересування та дасть можливість уніфікувати оплату.

Comments are closed.