Вклеювання фото у паспорт при досягненні 25 і 45 років

Усі знають, що при досягненні 25, а також 45 років, необхідно вклеювати до паспорта громадянина України нові фотокартки, оскільки, якщо не вклеїти вчасно фото, то паспорт є недійсним.

Паспорт громадянина України є одним з документів, що посвідчує особу та підтверджує громадянство. Саме тому, щоб не виникало ситуацій, коли особа користується недійсним паспортом, укладаючи договори та отримуючи адміністративні послуги, необхідно вчасно вклеювати нові фотокартки.

Якими актами регулюється вклеювання до паспорта нових фотокарток?

Вклеювання до паспорта нових фотокарток регулюється такими нормативно-правовими актами: Положенням про паспорт громадянина України, затвердженим Постановою ВРУ від 26.06.1992 року № 2503-XII, Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», Порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженим Постановою КМ України від 25.03.2015 року № 302 та Тимчасовим порядком оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженим Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.06.2019 року №456.

У який строк необхідно звернутися до територіального органу ДМС України для вклеювання нових фотокарток?

Не пізніше ніж через місяць з дня досягнення 25 і 45 років необхідно звернутися до територіального органу ДМС України для вклеювання фото.

Чи зупиняється строк звернення до територіального органу ДМС України у зв’язку з карантином?

Відповідно до п.п. 3 п. 2 розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 року № 530-IX, на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

У який термін проводиться вклеювання до паспорта нових фотокарток?

Вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні громадянином 25 і 45 років провадиться у 5-ти денний термін із дня звернення.

Яка вартість вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні 25 і 45 років?

Вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні 25 і 45 років здійснюється безоплатно.

Чи вважається паспорт дійсним, якщо при досягненні 25 і 45 років не вклеєно нових фотокарток?

Згідно п. 8 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою ВРУ від 26.06.1992 року № 2503-XII, до паспортної книжечки при досягненні громадянином 25 і 45 років вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.

Чи вклеюють нові фотокартки після закінчення місячного терміну для звернення при досягненні 25 і 45 років?

У випадку звернення особи після місячного строку, територіальні органи ДМС України відмовляють у вклеюванні нових фотокарток. У даному випадку паспорт зразка 1994 року (у формі книжечки) підлягає обміну на паспорт у формі ID-картки (паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм), а також особу притягають до адміністративної відповідальності.

Яка відповідальність за проживання за недійсним паспортом громадянина України?

Згідно ст. 197 КУпАП, за проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт громадянина України, за недійсним паспортом громадянина України передбачена відповідальність у формі попередження, а повторне порушення протягом року за ч. 2 ст. 197 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 гривні).

Куди звертатися для обміну паспорта зразка 1994 року на паспорт у формі ID-картки?

Для обміну паспорта зразка 1994 року на паспорт у формі ID-картки, необхідно звернутися до територіального органу ДМСУкраїни із заявою та надати перелік документів згідно законодавства.

Яка вартість та строк виготовлення паспорта у формі ID-картки?

Вартість виготовлення залежить від строку виготовлення паспорта у формі ID-картки. Таким чином, при виготовленні не пізніше ніж через 20 робочих днів вартість становить 345 грн., а при виготовленні не пізніше ніж через 10 робочих днів – 471 грн.

Таким чином, при досягненні 25 і 45 років громадянам України необхідно протягом місяця звернутися до територіального органу ДМСУкраїни для безоплатного вклеювання нових фотокарток у паспорт. У випадку невиконання обов’язку, осіб буде притягнено до адміністративної відповідальності та зобов’яжуть виготовити паспорт у формі ID-картки на платній основі.

Володимир Вовк

Comments are closed.