ceg1

Ірина Цегелик з дитинства мріяла бути лікарем та допомагати людям. Здобувши освіту, вона надала перевагу практикуючій медицині над викладанням і присвятила себе лікуванню пацієнтів. Вона має досвід роботи в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради та знає, що може зробити місцеве самоврядування для того, щоб Львів став справді здоровим містом.

Як Ваше життя привело Вас до роботи, якою Ви займаєтеся?

Я народилася у Львові, тут закінчила школу і з дитинства, ще з молодших класів, мріяла бути лікарем. Тож впродовж десяти років навчання в школі завжди входила у санітарні дружини, то була моя мрія. Згодом поступила в медичний коледж, після закінчення якого продовжила навчання в медичному інституті. Таким чином та мрія, яка в мене була, реалізувалася. Це було моє завдання, і я його виконала.

Що чи хто сформував Ваші життєві орієнтири, допоміг стати на шлях, яким Ви зараз ідете?

В моїй родині не було медиків, тому бажання до лікарської справи виникнуло власне в мене самої. Однак працьовитість та цілеспрямованість, звичайно, в мені сформували батьки, за що я їм безмежно вдячна. Вони надихали мене, мотивували не зупинятись на досягнутому, впевнено йти до мети. Завжди казали, що немає нічого неможливого – всі мрії можна втілити у життя.

Оскільки змалку я хотіла надавати людям реальну допомогу, то після закінчення вишу влаштувалася на роботу дільничним лікарем-терапевтом. Паралельно займалася викладацькою діяльністю в медичному коледжі,  але коли постав вибір між викладанням та практикуючою медициною, я без вагань обрала друге.

Мала нагоду стажуватися в Управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради, де здобула новий для себе досвід та навички. Разом з командою ми розробляли проект реформування медичної галузі у Львові. Працювали над створенням мережі центрів первинної медичної допомоги, створенням мережі амбулаторій у місті. Звичайно, реформувати медичну галузь на місцевому рівні без зміни законодавства досить важко, але отакі перші кроки цілком могли стати основою для глобальних реформ у цілій країні. До слова, завдяки досвіду роботи в управлінні отримала посаду заступника головного лікаря з поліклінічної роботи.

ceg3

Що можуть зробити представники місцевого самоврядування для того, щоб сфера охорони здоров’я у Львові розвивалася більш динамічно?

Варто відзначити, що стараннями міської влади у львівських медичних закладах впровадили чимало позитивних змін. Щоправда, попереду роботи не менше. Насамперед потрібно думати про оптимізацію ліжкової мережі. У Львові багато лікарень, але не всі вони працюють ефективно. Звісно, необхідно покращувати якість медичних послуг, що передбачає оновлення матеріально-технічної бази. Наповнення лікувальних закладів сучасними технологіями спростить процес лікування пацієнтів і водночас збільшить якість надання медичних послуг. Разом із тим, потрібно спонукати лікарів до розвитку, розробляти та скеровувати на програми стажування за кордоном, організовувати тематичні навчання та конференції. Буду банальною, якщо скажу, що потрібно збільшувати фінансування сфери охорони здоров’я, але це одна з ключових проблем цієї галузі у всій країні.

Ще одне важливе завдання для міської влади – вдосконалення поліклінічних відділень. Адже поліклініка – це те місце, де відбувається перша зустріч між пацієнтом та лікарем. Крім того потрібно пам’ятати, що охорона здоров’я – це не тільки лікування, а насамперед профілактика захворювань. Добре, що «Об’єднання «Самопоміч» разом з владою міста проводять регулярні профілактичні акції. Саме під час таких заходів ми виявляємо та попереджаємо різні захворювання.  Раннє виявлення онкологічних захворювань, цукрового діабету, гіпертонічної хвороби часто рятує життя.

Також потрібно працювати над наближенням медицини до людей шляхом відкриття амбулаторій в населених пунктах, різних районах міста.

ceg2

Яким повинен бути Львів і львів’яни, щоб місто з гордістю можна було називати таким, у якому хочеться жити?

Львів розвивається з кожним роком усе більше і більше. Місто, в якому хочеться жити – це, насамперед, комфортне, розумне та безпечне місто. Тобто перш за все майбутній депутатський склад Львівської міської ради повинен працювати над розвитком освіти, охорони здоров’я та культури і дбати про безпеку мешканців. Команда «Самопомочі» йде до міської ради з чітким бачення розвитку міста, з програмою конкретних реальних дій. Ми обрали для себе 15 ключових напрямків, праця в яких допоможе нам творити місто, в якому хочеться жити.

Comments are closed.