bogun1

Медики – це люди, чия професія полягає в щоденній допомозі тим, хто її потребує. Від якості медичного обслуговування залежить рівень життя в місті. Вже понад десять років Орися Богун працює над покращенням здоров’я львів’ян та з власного досвіду знає, якої допомоги потребують міські медичні заклади. Сьогодні вона готова акумулювати свої зусилля для того, щоб Львів став справді здоровим містом.

Як Ваше життя привело Вас до роботи, якою Ви займаєтеся?

Я народилася у Львові, тут живу і працюю. Закінчила з відзнакою школу №66, згодом вступила до медичного училища, яке закінчила в 1994 році. Лікарем хотіла бути змалку, мені подобалася медицина. Мій батько та дідусь були медиками, тож у нас лікарська родина. Я з дитинства мала змогу спостерігати, скільки задоволення дістають лікарі, коли пацієнт одужує. Таким чином, змалку налаштувала себе, що виберу саме цей фах.

Після закінчення медичного училища працювала медичною сестрою в обласній клінічній лікарні. Тоді вирішила вступити до вищого навчального закладу – Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького, який закінчила з червоним дипломом в 2002 році та здобула спеціальність «педіатрія». Згодом пройшла інтернатуру зі спеціалізації «сімейна медицина».

Як склалася Ваша професійна діяльність?

Після інтернатури мене скерували в 2-гу міську поліклініку. Працюю там сімейним лікарем з 2004 року і до сьогодні. Щодня спілкуюся з людьми, і кожен хворий, який видужав, це для мене щастя. Пацієнти – це люди, які довіряють лікарю, можливо, навіть більше, ніж іншим. Буває, доводиться слухати не тільки те, що турбує пацієнта щодо його здоров’я, бути не тільки сімейним лікарем, але й сімейним психологом.

Будучи ближче до людей, бачу всі їхні проблеми, їхню незахищеність перед реаліями, в яких вони опинилися. Не кожен пацієнт має можливість купити ліки, які йому потрібно. Тож деколи лікарі вирішують не тільки питання стосовно лікування пацієнтів, але й питання забезпечення безкоштовною медичною допомогою бідних верств населення. Намагаємося надати пільги, які можемо, як-от ліки, санаторно-курортне лікування, а також лабораторне обстеження.

Оскільки я вибрала галузь медицини, то стараюся допомагати людям своєю роботою настільки, наскільки можу, та надавати якісну медичну допомогу.

bogun3

Які проблеми існують у медичному середовищі міста та як міська влада може сприяти їхньому вирішенню?

У нас застаріле обладнання, в нас немає забезпечення комп’ютерами, немає електронних карток пацієнтів. Це дуже необхідно, бо коли гортаєш карточку, яка нагадує талмуд, в якій, можливо, немає всіх сторінок, бо вони не пронумеровані, неможливо отримати достатньо інформації про пацієнта. Якби були електронні карточки пацієнтів, можна було б легко дізнатися конкретний діагноз, з’ясувати, чим хворий лікувався, отримати швидку і доступну інформацію. Було би добре, якби в нас у лабораторіях були необхідні реактиви, новітнє обладнання для діагностики, хороша УЗД-апаратура, щоб можна було забезпечити якісне обстеження.

Працюючи в команді «Об’єднання «Самопоміч», сприятиму вирішенню питання забезпечення реактивами лабораторій, надання малозабезпеченим групам населення медикаментів та можливості пройти безкоштовне лабораторне та інструментальне обстеження – УЗД, обстеження серця тощо. Необхідно досягти такого рівня медичного забезпечення, щоб пацієнт міг без особливих затрат зробити комп’ютерну томографію, яка зараз недоступна більшості населення, резонансну томографію, яка також доступна в основному заможним львів’янам. Вартість комп’ютерної томографії, МРТ сьогодні прирівнюється до місячної пенсії. І пенсіонери змушені чимось жертвувати, щоб відкласти гроші та пройти обстеження.

Що необхідно зробити для профілактики захворювань серед населення?

Для покращення здоров’я необхідно збільшувати кількість спортивних майданчиків для дітей, дитячих басейнів. Чим більше діти займаються фізкультурою, тим краще для їхнього здоров’я. Спортивні майданчики повинні бути біля всіх великих будинків і шкіл. І вони мають бути в хорошому стані, щоб школам не доводилося самим їх ремонтувати, адже це лягає на плечі батьківських комітетів.

Важливо вже з дитинства оцінювати стан здоров’я школяра та працювати над його покращенням. Щороку ми визначаємо пробу Руф’є, тобто оцінюємо фізичне здоров’я дитини. Це формула, яка за частотою серцевих скорочень дає можливість визначити її підготовку до тих чи інших фізичних навантажень. Маючи показник індексу Руф’є, ми можемо визначити, в якій фізкультурній групі школяр буде займатися. Це має велике значення, бо деякі діти не можуть витримувати великих навантажень, вони потрапляють у спеціальну групу, для них розробляються відповідні програма та вправи, необхідні для збереження здоров’я. Найчастіше в дітей через постійний сидячий спосіб життя є проблеми з хребтом. Ми рекомендуємо їм плавання, біг, тобто робимо наголос на опорно-руховій системі.

Потрібно покращити роботу реабілітаційного відділення в кожній поліклініці, щоб особи, в яких виявлено якісь порушення та діагностовано стан, що передує захворюванню, могли пройти реабілітацію та уникнути хвороби.

bogun2

Який досвід, знання та професійні якості Ви будете використовувати у Вашій депутатській діяльності?

У мене є медичний досвід, також щоденний досвід спілкування з пацієнтами, вирішення їхніх проблем. Лікарі зараз опиняються в глухому куті, коли бачать, що пацієнтові потрібно якесь обстеження, але ми не можемо його забезпечити.

Працюючи в команді «Об’єднання «Самопоміч», старатимуся вирішити ці питання, акцентувати роботу на покращенні здоров’я пацієнтів. Кожен пацієнт індивідуальний, але, як правило, всі їхні проблеми випливають з того, що більшість нашого населення малозабезпечене.

Треба зробити все для того, щоб кожен мешканець отримував гідну медичну допомогу та комфортно себе почував, переступивши поріг поліклініки. Якщо буде електронне забезпечення, ми позбудемося черг, і пацієнт зможе вчасно потрапити до того спеціаліста, який йому необхідний. Ми з командою будемо працювати над тим, щоб львів’яни мали можливість комфортно себе почувати в наших медичних установах.

Як повинен змінитися Львів та його мешканці, щоб наше місто можна було назвати таким, у якому хочеться жити?

Нам бракує насамперед терплячості у людських стосунках. У сучасних реаліях ми часто зіштовхуємося з тим, що люди хочуть, щоб хтось змінився. А починати змінюватися потрібно самому з себе. І ті зауваження, які ми маємо до когось, треба спроектувати спочатку на себе, дізнатися, чи немає в нас таких недоліків, які хочемо виправити в іншому.

У нас дуже гарне місто, чисте й прибране. І таким хочеться його бачити надалі. Проте нам є до чого прагнути. Команда «Об’єднання «Самопоміч» розробила стратегію «Львів 2020», покрокова реалізація якої допоможе зробити наше місто таким, в якому хочеться жити.

Comments are closed.