Dovg1

Вікторія – справжній патріот свого міста, яка протягом 14-ти років роботи у міській раді працювала для його розвитку та якісних змін. Підтримка підприємництва на території міста, вдосконалення системи роботи з закордонними інвесторами, безкоштовна бізнес-школа для майбутніх підприємців, промоція львівських товаровиробників та створення Стратегії розвитку міста – навряд чи вдалося б усе це зробити без допомоги Вікторії Довжик.

Як Ваше життя привело Вас до роботи, якою Ви зараз займаєтеся?

Я народилася у Львові, закінчила СЗШ №65 зі срібною медаллю. В дитинстві займалася  легкою атлетикою. Потім вступила на навчання на економічний факультет. Не можу сказати, що мріяла про це змалку, але це мені вдавалося, цікавило мене.

Під час навчання отримала досвід роботи в аудиторській фірмі. Одного разу мене взяли до складу робочої групи аудиторів, які працювали на підприємстві «Мотор Січ». Я працювала там близько двох тижнів, і це було перше велике підприємство, яке я побачила в своєму житті. І не просто підприємство, а цілий живий організм, структура з великою кількістю функцій, видів робіт, цехів, адміністративних підрозділів, бухгалтерією. Мене захопило, як цей організм працює. Після цього я зрозуміла, що мені справді подобається працювати в цій сфері, розбиратися в усіх нюансах. Так я вирішила окрім економічної здобути ще й юридичну освіту.

 Що спонукало Вас піти на роботу у Львівську міську раду?

Після закінчення економічного факультету я вступила в Академію державного управління і згодом вибирала, яким шляхом піти далі. Мені не подобалася бухгалтерія, це було нудно, і я шукала щось цікавіше. Хотіла роботу, як на підприємстві, яке мене вразило, з багатьма малими гвинтиками, що крутяться і разом формують один механізм.

Під час навчання я писала курсову роботу про Магдебурзьке право, і мені ментально подобалося місто, місцеве самоврядування. Воно різне в різні часи і кожного дня, тут завжди нові проблеми постають. Це також живий організм. І він щодня має якісь виклики, запитання, успіхи чи невдачі.

Тому я прийшла працювати в міську раду. Це був 2001 рік, працювала в управлінні економіки Департаменту економічної політики та ресурсу,  тепер він називається Департамент економічної політики. Прийшла на посаду головного спеціаліста відділу фінансового аналізу, займалася моніторингом діяльності комунальних підприємств. Потім була начальником відділу комунальних підприємств. З 2007 року і дотепер працюю заступником начальника управління економіки, начальником відділу економічного розвитку управління економіки ЛМР.

За стільки років я ні разу не пошкодувала, що пішла на роботу в органи місцевого самоврядування. Тут постають різні завдання, які стосуються різних сфер життя, і неможливо вгадати, що буде завтра.

Я люблю своє місто, бо воно для мене найкраще в світі. Коли я десь за кордоном чи в інших містах України, маю можливість представляти на певних заходах Львів, я пишаюся, що це моє місто. Я бачила різні міста, різні країни, але вважаю, що не може бути краще, ніж у Львові. Мені приємно, що місто розвивається. Бачу це  як мешканка, як мама.

Коли я дивлюся, як облаштовують хідники, то згадую, як я з дитячою коляскою їздила по жахливих тротуарах. Згадую, як шукали клаптик рівної дороги, щоб діти могли покататися на роликах. Натомість сьогодні спостерігаю, як діти просто хідниками катаються, і мені приємно, я горда за своє місто навіть у таких дрібницях. Також мені подобаються глобальні процеси, які відбуваються у Львові, наша стратегія розвитку, практика з енергозбереження. Я горда з того, що працюю у Львові і для Львова.

Dovg3

Що Вам як працівнику міської ради вдалося зробити для реформування Львова?

Одне з досягнень – промоційна кампанія «Купуй львівське», маркетингова стратегія підтримки місцевих виробників. Мені подобається, що цей логотип, який ми придумали і впровадили, до сьогодні є одним із символів Львова. Тішить, що підприємства приєднуються до цієї ініціативи, підтримують її. Зараз у багатьох торгівельних мережах можна побачити позначку «Купуй львівське» біля продукції, зробленої у нашому місті. Ми проводимо виставки-ярмарки «Львівський товаровиробник», і це ще один спосіб підтримати і показати наших підприємців, дати їм можливість заявити про себе і знайти свого споживача, незалежно від того, чи це малий, чи середній, чи великий бізнес.

Ми започаткували систему навчання для осіб, які хочуть розпочати власну справу. Коли я тільки починала займатися підтримкою підприємництва, ми провели різні опитування і визначили, що найбільш вразлива група в бізнесі –  особи, які роблять перші кроки або ті, які ще думають над тим, щоб розпочати власну справу. Тому ми запровадили ряд безкоштовних тренінгів в рамках Програми сприяння підприємництву. Це дає можливість будь-якому львів’янину пройти навчання, яке допоможе зорієнтуватися в ключових питаннях і наважитися зробити перший крок.

Я брала безпосередню участь у підготовці Стратегії підвищення конкурентоспроможності, яка є спільним продуктом консультантів «Монітор-груп» і Львівської міської ради, в розвитку Стратегії економічної конкурентоспроможності, яка стала основою для стратегії розвитку міста до 2025 року.  Ми започаткували кластерний підхід, за яким продовжуємо рухатися. У рамках цієї стратегії ми створили Раду конкурентоспроможності, що сьогодні складається з провідних підприємців, науковців, громадських діячів і ефективно працює.

Які трансформації відбулися в  місті за цей період?

Змінився підхід до роботи. Теперішня відкритість влади просто не до порівняння з тим, що було раніше. Сьогодні ми говоримо з підприємницьким і професійним середовищем галузево, відкрито і стільки, скільки вони хочуть.

Змінився також підхід до залучення інвесторів. Загальні фрази про те, що ми хочемо залучати інвесторів, раді їх тут бачити, були завжди. Але якщо раніше це було радше декларацією, то з 2007 року в складі Управлінні економіки було створено Сектор супроводу інвестиційних проектів, на зразок того, що існує в Польщі.  Фахівці цього Сектору допомагають інвесторам проходити всі адміністративні, дозвільні процедури, які є перешкодою для будь-якого бізнесу в Україні. Ми створили цей підрозділ для допомоги, тому, якщо до Львова прийде інвестор, він може розраховувати на те, що пройде дозвільно-погоджувальні процедури з фахівцем міської ради.

Що таке успіх для конкретної людини та для всього міста?

Це індивідуально, але є одна «формула» щастя. Воно залежить від того, що ти хочеш мати в житті,  того, що ти маєш і того, що можеш мати. Чим менше людина хоче, тим їй легше бути щасливою. У кожного своя система цінностей.

Щодо успішного міста, то мені подобається те, що написано в нашій стратегії, те, що ми поставили собі за мету та візію – це місто, в якому комфортно жити, навчатися і працювати. Якщо більшість мешканців скажуть, що це найкраще місто, що їм тут комфортно працювати, їхнім дітям – комфортно навчатися, якщо їм усім тут комфортно жити, то я вважаю, що місто успішне.

Dovg2

Яким повинен бути Львів і львів’яни, щоб місто з гордістю можна було називати таким, в якому хочеться жити?

Львів’яни мали би брати на себе більше відповідальності за місця, де вони живуть і працюють, за те, як вони працюють. Ми бачимо, що місто стає щороку гарнішим, тому що дуже багато підприємців долучаються до благоустрою. Навіть одна встановлена клумба з квітами покращує місто. І так само все більше людей дбають про свої домівки, стає більше балконів з квітами, затишних дворів, які облаштували мешканці своїми силами.

Тому, якщо на своїх робочих місцях ми будемо відповідальними і працюватимемо так, як ми б хотіли, щоб усі, чиїми послугами ми користуємося, працювали для нас, то буде результат. І якщо ми захочемо жити в гарних домівках, гарних подвір’ях, якщо ініціативи міста і мешканців об’єднаються, це буде спільною вигодою.

Мені хотілося б, щоб у місті працювало більше підприємств, щоб сюди було вигідно прийти бізнесу. Ми маємо багато позитивних факторів, які приваблюють інвесторів. На жаль, є й такі фактори, які не дають тій кількості інвесторів, яку ми б хотіли тут бачити, прийти і працювати в нашому місті. Мені хотілося б, щоб на державному рівні ми разом допрацювали це, щоб більше підприємств відкривалося з новими ініціативами. Хочеться, щоб наше місто було не тільки культурним і туристичним, але й промисловим і виробничим. У нас є багато ініціатив, які мають великий потенціал. У нас є маленькі фірми, які могли би стати великими та успішними, але сьогодні не можуть це зробити.

Поєднання місцевих виробничих традицій і залучення інвесторів, які б допомагали нам розвивати інфраструктуру і вчили наших людей працювати за європейськими стандартами, дало б нам ще більший поштовх для розвитку міста.

Comments are closed.