Вимоги, які встановлюють до акту про залиття

У разі виникнення залиття квартири чи іншого приміщення, однією із перших інстанцій, куди необхідно звертатись власнику, є організація, яка обслуговує Ваш будинок (ЛКП, ОСББ і т.п.) з проханням скласти акт про залиття.

У випадку, якщо акт про залиття складений вірно, відповідно до усіх вимог, то у Вас є більші шанси отримати відшкодування. Відшкодування внаслідок залиття можна отримати як у добровільному порядку (за домовленістю із особою, яка завдала шкоди), так і у судовому. Проте, в обох випадках необхідний акт про залиття.

Яким нормативним документом встановлено вимоги до оформлення акту про залиття?

У Правилах утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 року № 76 встановлено вимоги до оформлення акту про залиття.

Куди необхідно звертатись для складення акту про залиття?

Для складення акту про залиття необхідно одразу після виникнення залиття (щоб не висохли сліди залиття) подати заяву до організації, яка обслуговує Ваш будинок (ЛКП, ОСББ, кооператив, управлінська компанія), у якій просити з’явитись представників для складення акту претензії.

Які положення повинні бути зазначені в акті про залиття?

  1. Дата, коли виникло залиття та дата складення акту;
  2. Зазначення повної адреси: № будинку (на горищі), вулиці, № квартири, у підвалі;
  3. Описується, що трапилось і які наслідки (що залито, які обсяги робіт, які ушкодження, які речі ушкоджено);
  4. Зазначають причину залиття, аварії, що трапилась (чітко зазначити причини, а саме несанкціоноване втручання мешканців кв. N ___ у роботу системи (заміна радіаторів, трубопроводів, вентилів, рушникосушарок тощо), незадовільне технічне обслуговування систем, передчасний вихід з ладу радіаторів опалення, трубопроводів, вентилів, гнучких підводок та ін.);
  5. Висновки і рекомендації комісії (надаються висновки про те, що необхідно зробити, хто заподіяв шкоду та ін.);
  6. Прізвище, ініціали та посади членів Комісії та їх підписи;
  7. Підписи мешканців сусідніх квартир.

У якому нормативно-правовому акті затверджено зразок акту про залиття?

У Додатку 4 до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 року № 76, встановлено зразок акту про залиття.

Отже, у разі спричинення залиття Вашої квартири, необхідно звертатись до організації, яка обслуговує Ваш будинок та просити скласти акт про залиття. Варто зазначити, що за наявності правильно складеного акту про залиття, Ваші шанси на отримання відшкодування внаслідок залиття збільшуються.

Туркот Ольга

Comments are closed.