Винники, Брюховичі та Рудно стануть безпечнішими

Львів був, є і повинен залишитися містом, де мешканці та гості почуватимуться в безпеці. Особливо це актуально в час, коли країна тримає оборону від зовнішнього ворога. Завдання правоохоронців – своєчасно реагувати на ситуації, що загрожують місту, його мешканцям чи туристам. Завдання міста – сприяти правоохоронцям. Камери відеоспостереження запобігають крадіжкам, порушенням закону та допомагають знайти злочинців. Відтепер цей засіб безпеки стане доступним і для Винників, Брюховичів та Рудного, як невід’ємних частин Львова. Нещодавно на виконкомі Львівської міської ради було затверджено план підімкнення цих населених пунктів до Центру безпеки міста. 

Довідка
Центр безпеки міста у 2014 році, після «Ночі гніву» як ініціатива небайдужих львів’ян, які самоорганізувалися для забезпечення порядок у місті. У 2015 році діяв як громадська організація. З 2016 року Центр безпеки міста – структурний підрозділ Львівської міської ради, який забезпечує порядок та безпеку, допомагає поліції в розслідуванні правопорушень та запобігає вчиненню злочинів.  Центрі безпеки міста цілодобово працюють два відеодиспетчери та один черговий. Платформа дозволяє підключати камери будь-якого типу і ставити таку аналітику, яка працюватиме на всіх камерах. Працівники центру аналізують всі транспортні та пішохідні потоки міста. Діяльність Центру – це велика допомога для національної поліції та спецслужб. 

«Встановлення та під’єднання камер спостереження до єдиного Центру безпеки міста дає нам можливість підвищити безпеку у цих населених пунктах, а також і у Львові. На місцях ми зможемо контролювати порядок. Такі камери запобігають викраденню автомобілів, допомагають пошуку людей, які зникли чи загубилися. Розшукові і запобіжні заходи з залученням камер відеоспостереження стають ефективнішими в рази.

За добу Центр безпеки міста надає міському та обласному управлінню поліції десяток-півтора відеофактів порушень громадського порядку, бійок, зламування дверей, викрадення автомобілів, дорожньо-транспортних пригод. За минулий рік ми надали понад півтисячі відеоматеріалів, які правоохоронці використали для відкриття досудових розслідувань», – розповів Юрій Діль, начальник управління безпеки міста Львівської міської ради.

Буде придбано та встановлено нові відеокамери. Також використовуватимуть вже встановлені у Винниках. Нові засоби спостереження будуть облаштовані у громадських просторах, поблизу перехресть вулиць, заїздів та виїздів транспортних засобів. Це основні точки, які дають змогу охопити та доцільно використати камери відеоспостереження. Всі прилади будуть обладнанні аналітичними системами, які зчитуватимуть та визначатимуть номерні знаки автомобілів.

У селищі міського типу Рудно вже визначено більше дюжини основних точок, які облаштують камерами. Стосовно Винників та Брюховичів, то зараз триває робота над підрахунками кількості необхідних камер та визначенням місць, де вони будуть розміщенні.

«Монтаж камер відеонагляду пройде таким чином, щоб зловмисники не могли пошкодити чи викрасти їх. Наш досвід розміщення камер у Львові можна назвати успішним, адже за два роки усі камери залишилися неушкодженими», – додає Юрій Діль, начальник управління безпеки міста Львівської міської ради.

Основне завдання систем спостереження – запобігти провокаціям, бійкам, крадіжкам чи іншим злодіянням. Адже висока ймовірність того, що злочинці, які знатимуть про карність свого діяння, відмовляться чинити задумане. Відеонагляд дає можливість стежити за порядком в реальному часі та виявляти факти правопорушень, вчинених раніше. Відео з камер зберігається в Центрі впродовж 30 днів. Важливо, що в разі виникнення дорожньо-транспортної пригоди, працівники Центру безпеки міста можуть відсліткувати автомобіль-втікач та перехопити його. Корисним буде і аналіз проблемних вуличних розв’язок, який можна буде здійснити з отриманого матеріалу. Ці дані будуть використовуватися експертами при облаштуванні переходів та інших інфраструктурних рішень.

Суму коштів для придбання та монтажу приладів для спостереження затверджуватимуть депутати на засіданнях місцевих рад. Центр безпеки міста розробить загальний проект. За підрахунками Юрія Діля, бюджет системи відеоспостереження в Брюховичах, Винниках та Рудному становитиме від півмільйона гривень у кожному населеному пункті. Встановлення камер та під’єднання їх до Центру безпеки міста займе від трьох до чотирьох місяців.

«На сьогодні опрацьовуємо технічну можливість встановлення приладів відеоспостереження у селищі міського типу Рудно. Плануємо встановити орієнтовно 40 камер по всьому селищі. Напрацьовуємо електронну карта. Насамперед камери буде встановлено на заїздах та виїздах з селища та громадських місцях поблизу церков, шкіл, зупинок громадського транспорту, поліклінік та дошкільних навчальних закладів», – розповіла Ольга Посипанко, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч», мешканка смт Рудно.

«Брюховичі активно розвиваються. Збільшується населення селища, відповідно тут потрібно запроваджувати нові заходи, щоб підвищити безпеку. Нещодавно ми зіткнулися з ситуацією, коли невідомі вандали розгромили зупинку громадського транспорту. Камери допоможуть нам уникнути таких неприємних ситуацій у майбутньому», – зазначила мешканка смт Брюховичі, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Богданна Зубрицька.

Безпека у місті – один з пріоритетів стратегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч» – Львів 2020.

Нагадаємо, в рамках Львів 2020 у місті вже сьогодні діє 180 камер відеоспостереження, інформацію з яких опрацьовує Центр безпеки міста. Також встановлено перші камери з визначенням номерів на заїзді в місто.

Comments are closed.