Як отримати інформацію про судові справи?

Отримати інформацію про будь-які судові справи, в яких Ви є стороною, можливо в мережі Інтернет, не звертаючись при цьому до суду. Існує спеціальний сайт, на якому Ви можете отримати інформацію про відповідні судові справі.

Уже впродовж тривалого часу в мережі Інтернет існує сайт «Судова влада України», на якому можливо оформити і у подальшому розрукувати квитанцію про сплату судового збору, сплатити судовий збір онлайн, знайти на яке число призначено розгляд справи та ін. Також, на вказаному сайті можливо знайти судові справи, в яких Ви є стороною.

Як знайти судові справи, в яких Ви є стороною?

Для отримання інформації про судові справи, в яких Ви є стороною, необхідно зайти на сайт «Судова влада України» у розділ «Стан розгляду справ»[O1] .

Які критерії пошуку?

Для того, щоб звузити пошук судових справ існують такі критерії: номер справи; номер провадження; швидкий пошук суду за назвою; регіон; суд; дата надходження (можна обрати певний проміжок часу від кількох років до днів); та сторона по справі.

У полі «Сторона по справі» необхідно ввести Ваше прізвище, ім’я та по батькові, і відповідно, розшукати судові справи за прізвищем сторони по справі.

Яка інформація про судові справи відображена на сайті?

Після заповнення відповідних критеріїв пошуку, на вказаному вище сайті у таблиці відображається така інформація: назва суду; єдиний унікальний номер справи; номер провадження; дата надходження; склад суду; сторони спору; предмет позову; та стадія розгляду (дата та назва).

Отже, для того, щоб дізнатися про наявність судових справ, в яких Ви є стороною, не обов’язково йти до канцелярії суду. Ви маєте право отримати вказану інформацію в мережі Інтернет на сайті «Судова влада України» у розділі «Стан розгляду справ»[O2]  за Вашим прізвищем, як сторони по справі, а також за іншими критеріями пошуку.

Ольга Туркот


Comments are closed.