Як розвиватимуться Брюховичі, Винники та Рудно до 2020 року

 

У липні 2016 року Львівська міська рада затвердила Комплексну програму підтримки соціальної сфери та інфраструктури територіальних громад міста Винники та селищ міського типу Рудно і Брюховичі. Програма розрахована до 2020 року; план передбачає ремонти шкіл, лікарень, будинків культури, відкриття Центрів надання адміністративних послуг, медіатек та покращення інфраструктури.

За словами депутата Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ольги Посипанко (жінка, до речі, мешкає у Рудному), ця програма показує усі нагальні потреби мешканців.

«Селища міського типу Рудне, Брюховичі та місто Винники, відповідно до адміністративно-територіального устрою, належать до міста Львова. Спільно з громадами цих населених пунктів ми розробили програму розвитку цих територій ще минулого року. Я можу сказати, що така програма потрібна для кожної громади. Адже завдяки такому плануванню ми бачимо нагальні потреби і відповідно, можемо ефективно розподілити усі фінансові надходження територіальної громади», – пояснює автор програми, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ольга Посипанко.

Першочерговою потребою для смт Рудно та Винників є каналізування. Також у Винниках є потреба в ремонті шкіл та садочків. В Брюховичах пріоритет – будівництво школи. Впродовж 2016-2017 року Програма частково почала реалізовуватись у кожній територіальній громаді.

Винники

Винниківчани десять років нетерпляче чекали на рентген-апарат, адже на обстеження доводилося їхати до Львова. Цього року завдяки бюджету розвитку обладнали сучасний кабінет із цифровим рентген-обладнанням у другому відділенні шостої міської поліклініки м. Винники.

«В рамках оновлення обладнання місто Львів придбало сюди рентген-апарат, витратило з бюджету два мільйони вісімсот тисяч гривень. Я розумію, що ті зміни, які зараз будуть в медицині призведуть до великого напливу людей, і так я розумію працювати доведеться у дві зміни. Будемо допомагати з обладнанням. Нам важливо, щоб люди мали якісні послуги», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Оновлений кабінет у Винниках працює уже місяць. Лікарі розповідають, що рентген-апарат дуже зручний у користуванні, пацієнт миттєво отримує знімок, який навіть не треба проявляти.

«Зроблені перші знімки, пішли перші пацієнти. Ми задоволені, і пацієнти задоволені, якість знімків добра. Тепер мешканцям Винників не потрібно їздити на Медову Печеру в найближчу поліклініку. Тепер вони тут можуть отримувати якісне рентген-обстеження», – розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Окрім того, цього року у Винниках зрушила з місця ситуація із місцями у садочках. Новий дошкільний заклад відкриють у приміщенні на вул. Теліги, 4. Ремонти завершують, тому уже в лютому побільшає винниківських дітей, які зможуть піти у садок.

«Відкриття ще одного дошкільного закладу є дуже важливим для міста. Адже єдиний діючий дитсадок у Винниках може прийняти лише 240 дітей. А де подітися усім іншим? Сподіваємося, що з відкриттям ще одного садочка дошкільна освіта у Винниках буде доступнішою», – зазначив керівник «Об’єднання «Самопоміч» у місті Винники Тарас Дмитерко.

Також цього року у Винниках розпочали тотальне каналізування та ремонт вулиць. Зараз ремонтні роботи тривають у нижній частині міста.

Завдяки сприянню місцевих депутатів у Винниках працює громадська приймальня «Об’єднання «Самопоміч». Тут мешканці можуть безкоштовно отримати юридичні консультації та дізнатися про проекти, які реалізовуються в місті.

Отримати консультацію та більше дізнатися про всі проекти, які реалізовує «Самопоміч» у Винниках, ви можете з понеділка по п’ятницю – з дев’ятої ранку і до шостої вечора за адресою: місто Винники, вулиця Галицька 24А. Телефон: (032) 296-20-42

Завдяки Програмі розвитку «2020» та участі у міських та обласних проектах,  у Винниках планують відновити басейн на базі школи №29, побудувати новий спортзал у школі №47, а також облаштувати дитячі майданчики.

Рудно

В смт Рудно вдало вирішують проблеми громади через Конкурс мікропроектів місцевого розвитку Львівської обласної ради. Заходи фінансують з трьох джерел: коштів обласного, міського бюджетів та громади (мешканців, місцевого бюджету тощо).

За рахунок коштів міського бюджету громада смт Рудно завершила другу чергу проекту водопостачання Рудно. У 2017 році у селищі збудований водопровід довжиною 4 км від міського водогону “Карачинів-Львів”. З бюджету міста витрачено 7,5 млн грн.

Також впродовж 2017 року у селищі виконані роботи першої черги проекту “Будівництво каналізаційних мереж та споруд в смт Рудне”. Додатково триває виготовлення проекту будівництва каналізаційної насосної станції. На проект витрачено 11,2 млн грн коштів міського бюджету.

Цього року громада Рудно додатково отримала з міського бюджету субвенцію в розмірі 500 тис. грн для ремонту вул. Шевченка в селищі для покращення роботи автобусного маршруту №28.

«Зараз у Рудному досить складна екологічна ситуація. Є недобросовісне скидання стічної води. Річка, яка протікає в селищі, має неприємний запах. Та зараз важливо те, що ми за це узялися. Завдяки каналізуванню мешканці зможуть отримувати питну воду в свої домівки. Для нас важливо, щоб громада отримувала якісні житлово-комунальні та транспортні послуги», – зазначила депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч», представник громади смт Рудно Ольга Посипанко.

За період дії Програми «2020» у смт Рудно відремонтовані санвузли (900 тис. грн) та спортзал (1,3 млн грн.) у СЗШ №74. Додатково розпочали виготовлення документації проекту добудови корпусу цієї школи.

Незабаром мешканці зможуть відвідати оновлену амбулаторію сімейної медицини. Проект виготовлений, наразі тривають ремонти. Відкрити амбулаторію планують у 2018 році.

Відкриють у 2018 році у смт Рудно Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). На черговому засіданні сесії депутати Львівської міської ради проголосували про надання Залізничній районній адміністрації в оренду приміщень, необхідних для Центру надання адміністративних послуг. Йдеться про 75,8 кв. м на вул. Грушевського, 55 (смт Рудно). За словами керівника львівського міського осередку «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді Андрія Шевціва, тут буде також перша у Рудно медіатека. Це – один із пунктів Комплексної програми підтримки соціальної сфери та інфраструктури смт Рудне, Брюховичі та міста Винники на 2016-2020 роки.

«Сьогодні дуже важливо, щоб громада, не важливо, чи то Львів ,чи інший населений пункт, мала комфортні умови для розвитку. Завдяки відкриттю ЦНАПу будуть додаткові робочі місця у селищі. Громада зможе на місці отримувати якісні адміністративні послуги, не витрачаючи для цього багато часу», – розповіла депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч», представник громади смт Рудно Ольга Посипанко.

Брюховичі

Завдяки Програмі «2020» розвивається громада смт Брюховичі. Цього року на реконструкцію та будівництво нового корпусу загальноосвітньої школи №41 селища з міського бюджету виділено 5 мільйонів гривень субвенції. Роботи в одному корпусі уже завершують.

«Це є дуже добра новина для громади Брюховичів, яка уже багато років потребує приміщення для школи. Із селищного бюджету на будівництво нового корпусу виділено 1,2 млн, з обласного – 6 млн, і з міського бюджету Львова – 5 млн грн. Спільними зусиллями ми зможемо розпочати будівництво нового корпусу школи, де комфортно навчатимуться 660 учнів», – повідомила депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Богдана Зубрицька.

Ще одною прекрасною новиною для громади Брюховичів, зокрема для любителів велоспорту, є відкриття велодоріжки. Тепер з Брюховичів до центру Львова можна добратися на велосипеді без перешкод. Велодоріжка оснащена усіма зручностями та освітленням. Загальна протяжність веломаршруту в обидва напрямки – 11 кілометрів. Вартість будівельних робіт – понад 10 млн 185 тис. грн. Повністю маршрут має бути зданий в експлуатацію 20 грудня 2017 року.

Пріоритетним для громади смт Брюхович у 2018 році є відкриття ЦНАПу. Проект передбачає двоповерхову будівлю, в якій функціонуватимуть Центр надання адміністративних послуг і медіатека. Проект щодо облаштування ЦНАПу уже затверджений.

Рудно, Брюховичі та Винники мають свою програму розвитку до 2020 року. Такий план допоможе територіальним громадам цих населених пунктів отримати якісні адміністративні, медичні, житлово-комунальні та транспортні послуги.

Comments are closed.