«З нами місто розквітає»: львів’ян запрошують підвищити благоустрій міста

Напередодні Великодня кожен намагається причепурити власну домівку, зробити її затишною та приємною. Львів теж є нашою спільною великою домівкою. Тому закликаємо вас допомогти підготувати місто до свята!

У межах кампанії «З нами місто розквітає» минулої  суботи, 13 квітня, у Львові відбулась передвеликодня загальноміська толока, до якої долучилося більше тисячі львів’ян.  Відтак упродовж дня було висаджено 72 дерева та 40 кущів, а також зібрано 208 м.куб. сміття.

“Екологічна акція – це чудова нагода висловити нашу вдячність Львову за всі моменти краси, які він нам подарував. Яка насолода – гуляти у доглянутому парку! І за усією цією красою стоять люди та їхня праця. Ми хочемо таким чином подякувати їм та місту – і внести свою часточку у його благоустрій. Роблячи щось на благо міста, ти відчуваєш себе справжнім громадянином чи громадянкою”, – пояснює волонтер пан Ігор. 

Нині у Львові триває місяць озеленення, прибирання та благоустрою. У всеміських толоках беруть участь структурні підрозділи Львівської міської ради, студенти та громадські організації. Відтак, у планах — прибрати 22 парки та висадити 10 тис саджанців молодих дерев. 

“Вважаю подібні заходи корисними тому, що об’єднують людей і вчать їх бути більш відповідальними, також навчають дітей дбайливо ставитись до природних багатств. При цьому слід також контролювати чи належним чином виконують свої функції комунальні служби, яки отримують за це кошти від жителів. На жаль, такі толоки не є панацеєю, дієва система штрафів та заохочень змогла би значно покращити ситуацію з чистотою довкілля”, – наголошує волонтер Тарас Дармороз.

До прибирання парку «700-річчя Львова», в рамках кампанії «З нами місто розквітає», також долучився міський голова Андрій Садовий. Він висадив у парку дерева та закликав усіх до участі в озелененні власного міста. 

“В цьому році — це перше дерево, яке я посадив. Взагалі цього року у Львові має бути висаджено мінімум 10 тисяч дерев. Я пропоную усім долучатися. Місто закуповує багато дерев, але мешканці можуть і самостійно робити такі ініціативи — це дуже класно, особливо, коли береш із собою дітей, показуєш їм хороший приклад”, — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Над прибиранням міста після зимового періоду також активно працюють комунальні служби, які очищують прибудинкові території від сміття та прибирають під’їзди. 

Зауважимо, що відповідно до правил благоустрою, власники магазинів та торгово-розважальних центрів зобов’язані самостійно навести лад на своїй території. Також місто закликає мешканців приватних секторів долучитись до акції та провести благоустрій на подвір’ях та прибудинкових територіях.

 

Наразі найбільші толоки відбулися у Замарстинівському та Сихівському парку, а також у парку “700-річчя Львова”.

Зокрема, ще ще одне масштабне прибирання відбулось у парку “Високий замок” у суботу, 13 квітня. До проведення толоки долучилися представники “Об’єднання “Самопоміч”, волонтери з культурної асоціації “Новий Акрополь”, студенти Львівського військового ліцею. Відтак, активісти очищали стежки та газони від опалого листя та гілок дерев, пололи грядки для висадки квітів, прибирали сміття. 

“Парк «Високий Замок» є не лише улюбленим місцем мешканців міста, але постійним місцем відвідування іноземних туристів. Важливо є не просто прибирати сміття раз на рік, а постійно виховувати в собі культуру охорони довкілля, формувати громадянську свідомість кожного громадянина – дбати й піклуватися про довкілля”, – зауважила волонтерка Олександра. 

Наступне прибирання планується у Скнилівському парку 20 квітня о 10:00. 

“Кожен мешканець міста має чудову можливість долучитись до прибирання парків Львова. Вважаю ці щорічні, вже традиційні, заходи надзвичайно потрібними. І не лише тому аби впорядкувати територію відпочинку. Тут навіть трішки психологічний момент. Оскільки люди, які прибрали – смітити не будуть і з пошаною відноситимуться до тої праці”, – стверджує активіст “Об’єднання “Самопоміч” у Львові Микола Крупей.

Всі небайдужі містяни також можуть долучитись до кампанії «З нами місто розквітає». Інформацію про локації міста та потребу дерев, які там можна висадити, ви зможете знайти на спеціальній карті.

 

Comments are closed.