ЗМІНА РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Вперше зміна розміру мінімальної заробітної плати відбувається у вересні. Згідно із Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 25.08.2020 р. № 822-IX, мінімальну заробітну плату підвищують у місячному та погодинному розмірі.

З 1 вересня 2020 року мінімальна заробітна плата встановлена (згідно ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»):

  • у місячному розмірі – 5 000 гривень;
  • у погодинному розмірі – 29,2 гривні;

У випадку виконання місячної норми праці працівником та нарахування заробітної плати в меншому розмірі, ніж законодавчо встановлений ( з 1 вересня 2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 5 000 грн.), роботодавець проводить доплату до розміру мінімальної заробітної плати.

Що зміниться при зміні мінімальної заробітної плати?

Зміна розміру мінімальної заробітної плати вплине на:

  1. розмір мінімальної та максимальної суми єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ):
  2. мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п.5 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування») (5  000  грн.*22%= 1 100 грн);
  3. максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок (п.4 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування») (75 000 грн*22%= 16 500 грн);
  4. розміри штрафів за порушення законодавства про працю (ст.  265  Кзпп України) тощо.

Звертаємо Вашу увагу, що розміри прожиткових мінімумів у вересні 2020 року не змінюються.

Чи працівники будуть отримувати мінімальну заробітну плату у розмірі 5000 грн?

Із мінімальної заробітної плати будуть відраховувати податки та збори. Розмір мінімальної заробітної плати встановлений без відрахування податків та зборів.

Отже, зміна розміру мінімальної заробітної плати, як одного із основних соціальних стандартів була здійснена у місячному та погодинному розмірі. Дані зміни вплинуть на розміри сплати ЄСВ роботодавцями і самозайнятими особами, на розміри штрафів за порушення законодавства про працю тощо.

Володимир Вовк

Comments are closed.